SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Notatka policyjna po wypadku drogowym – Błąd Policji

Notatka policyjna po wypadku drogowym – Błąd Policji

Po wypadku lub kolizji drogowej opieszałość, niedokładność czy nierzetelność funkcjonariuszy Policji może doprowadzić do powstania błędów merytorycznych w sporządzanych przez nich notatkach urzędowych dotyczących przebiegu i okoliczności zdarzenia drogowego lub kwestii ustalenia faktycznego sprawcy zdarzenia.  Z reguły po wypadku drogowym, jeśli kierowcy nie mogą dojść do porozumienia kto zawinił, wzywa się Policję, a funkcjonariusze ustalają winnego, którego mają obowiązek ukarać mandatem. Zdarzyć się jednak może, że ustalenia Policji są błędne. Co wtedy?

Po pierwsze na uwagę zasługuje fakt, że rozstrzygnięcie Policji nie musi być wiążące dla ubezpieczyciela. Notatki policyjne stanowią bowiem jedynie kolejny dowód w sprawie, a funkcjonariusze sporządzają notatkę służbową tak, by znalazły się w niej przede wszystkim dane kierujących i biorących udział w wypadku drogowym osób. Jeśli jednak sprawca wskazany przez funkcjonariuszy uważa, że jest niewinny i nie zgadza się z oceną policjantów, muszą oni skierować wniosek o rozstrzygnięcie powstałego sporu do Sądu Grodzkiego.

Dość popularnym zjawiskiem jest nadal niestety to, że w notatkach policyjnych, głównie z winy samych funkcjonariuszy, pojawiają się błędy merytoryczne. Błędy Policji mogą wynikać z kilku przyczyn, m.in. z tego, że subiektywny wpływ na ocenę sytuacji i informacje zawarte w notatce policyjnej ma policjant ją sporządzający – przepisy nie regulują bowiem, jakie informacje marytoryczne winny być umieszczone w notatce urzędowej, decyduje o tym z reguły sam funkcjonariusz. Ponadto ryzyko błędu Policji pojawia się także w przypadku tzw. szkód zagranicznych, których uczestnikami na terenie Polski zostają obcokrajowcy. W takiej sytuacji sprawstwo może być ocenione nieobiektywnie i błędnie przypisane obywatelowi innego kraju. 

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON