WYPADEK SAMOCHODOWY W CZECHACH 

Wycena i likwidacja szkody po wypadku drogowym w Czechach i Odszkodwanie z OC Sprawcy w Czechach. 

 

Odszkodwanie z OC Sprawcy w Czechach. 

Każdy kierowca, któremu przytrafił się wypadek samochodowy w Czechach musi pamiętać o tym, że jeśli do zdarzenia doszło bez jego winy, to ma prawo dochodzić odszkodowania od sprawcy wypadku. Jeśli do wypadku drogowego w Czechach doszło z winy kierowcy, który poruszał się na czeskich znakach rejestracyjnych, to odszkodowanie winno zostać wypłacone poszkodowanemu z polisy OC sprawcy zdarzenia. Aby uzyskać należne odszkodowanie za wypadek w Czechach osoba poszkodowana może wybrać sposób likwidacji powstałej szkody komunikacyjnej. Po niezawinionym wypadku samochodowym w Czechach procedurę likwidacyjną można bowiem przeprowadzić albo za granicą (u czeskiego ubezpieczyciela co czesto polecamy), albo w kraju miejsca zamieszkania (u reprezentanta do spraw roszczeń).

W zależności od sposobu i miejsca likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Czechach poszkodowani mogą zwrócić się o pomoc do sieci MOTOEXPERT i pratnerskich Czeskich Adwokatow Stowarzyszenia MOTOEXPERT, która zrzeszając niezależnych rzeczoznawców samochodowych świadczy usługi w zakresie opiniowania i wyceny szkód komunikacyjnych. Poszkodowany w niezawinionym wypadku drogowym w Czechach właściciel pojazdu, dokonując likwidacji szkody za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń w kraju swojego zamieszkania, może otrzymać wycenę szkód, jaką wykona na jego zlecenie regionalny rzeczoznawca samochodowy MOTOEXPERT.  Jeśli dodatkowo sytuacja wymagałaby skorzystania z pomocy prawnej to sieć MOTOEXPERT jest w stanie wskazać osobie poszkodowanej usługi prawne i kompleksawa likwidacje szkody fachowych i wyspecjalizowanych Adwokatow w Czechach.

Sieć rzeczoznawców samochodowych i  stowarzyszenie MOTOEXPERT jest w stanie zaoferować – w wybranych sprawach ( szkody powyzej 10.000.Euro) – swoim klientom, którym zdarzył się niezawiniony wypadek samochodowy w Czechach, dogodną możliwość rozliczenia kosztów rzeczoznawczych za wycenę wartości szkody. Dodatkowo współpracując z gronem wysokiej klasy adwokatów i radców prawnych sieć MOTOEXPERT może również polecić poszkodowanemu skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej.  Osoby poszkodowane, które skorzystają z tej możliwości, mogą z pomocą fachowca dochodzić odszkodowania za wypadek samochodowy, który miał miejsce w Czechach.

Jeśli byli Państwo uczestnikami wypadku drogowego na terenie Czech lub chcą uzsykać  bliższe informacje na temat wyceny szkód powstałych w wyniku wypadku samochodowego w Czechach zapraszamy do kontaktu się z  rzeczoznawca z MOTOEXPERT . Nasi konsultanci odpowiedzą na Państwa pytania i będą w stanie zaproponować Państwu, jako osobom poszkodowanym w wypadku drogowym w Czechach, określoną formę pomocy rzeczoznawczej i prawnej. Zapraszamy!

 

 

 

Autowypadek w Czechach – Odszkodowanie za wypadek drogowy – Czechy

 Aby upewnić się co do stanu prawnego każdorazowo niezbędna jest porada prawna, np. prawnika z listy prawników współpracującym z siecią MOTOEXPERT.