WYPADEK SAMOCHODOWY W CHORWACJI

Wypadek samochodowy w Chorwacji
Wypadek samochodowy w Chorwacji

Likwidacja szkód komunikacyjnych po wypadkach w Chorwacji ?

Opiniowanie, wycena i likwidacja szkód po wypadku samochodowym w Chorwacji ?

Wypadek samochodowy w Chorwacji  ? Co robic aby otrzymac pelne odszkodowanie ? Jakie masz prawa po wypadku samochodwym w Chorwacji ?

Jestes właścicielem poszkodowanego pojazdu i żyjesz w kraju : Austrii, Polsce lub Niemczech a pojazd sprawcy wypadku drogowego w Chorwacji jest zarejestrowany w kraju: Niemczech, Polsce lub Chorwacji to MOTOEXPERT moze pomoc odtrzymac pelne odszkodowanie.

MOTOEXPERT może zająć się za pośrednictwem swoich partnerskich rzeczoznawcow techniki samochodowej i wykonac  wycene szkody ( Schadebeoordeling ) (wycenę sporządza regionalny rzeczoznawca samochodowy w Chorwacji , Niemczech, lub Polski).  Również polecić poszkodowanemu skorzystanie z pomocy prawnej, jaką świadczą partnerscy wyspecjalizowani prawnicy ( prawnik mowi w jez. polskim)  współpracujący z siecią MOTOEXPERT. Jeśli chcą Państwo zasięgnąć bliższych informacji na temat procedury i możliwości likwidacji szkody komunikacyjnej ( WYŁĄCZENIE  szkody powyżej 10.000 EURO ), jaką spowodował wypadek  samochodowy w Chorwacji lub są Państwo osobami poszkodowanymi w zdarzeniu drogowym, do którego doszło bez Państwa winy za granicą zapraszamy do kontaktu z MOTOEXPERT ( mowimy w jez. polskim)

Wypadek samochodowy w Chorwacji może przytrafić się każdemu kierowcy podróżującemu za granicę samochodem. Polacy również coraz częściej i chętniej podróżują do Chorwacji i dlatego wybierając się za granicę powinni pamiętać przede wszystkim o tym, iż ewentualny, niezawiniony wypadek samochodowy w Chorwacji daje im prawo dochodzenia odszkodowania od sprawcy zdarzenia.  Jeśli wypadek samochodowy w Chorwacji zdarzył się po 1 lipca 2013 roku to poszkodowani kierowcy z krajów UE mają możliwość dochodzenia odszkodowania na podstawie przepisów unijnych i postanowień IV Dyrektywy Komunikacyjnej. Zasady postępowania po wypadku w Chorwacji są nie takie same jak np. w Polsce czy Niemczech. Odszkodowanie za niezawiniony wypadek drogowy w Chorwacji poszkodowany kierowca może dochodzić z polisy OC sprawcy zdarzenia.  W pierwszej kolejności jednak, jeśli wypadek samochodowy na terenie Chorwacji spowodował uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu, pojawia się konieczność wyceny wartości powstałych szkód. W  tym zakresie poszkodowany kierowca może zwrócić się po wypadku drogowym w Chorwacji do sieci MOTOEXPERT i dokonać za pośrednictwem niezależnego rzeczoznawcy samochodowego kompleksowej wyceny szkody.

Kierowca, który ponósł szkodę w wyniku wypadku samochodowego na terenie Chorwacji, jeśli skorzysta z usług sieci MOTOEXPERT, może liczyć nie tylko na profesjonalną i niezależną wycenę szkody, ale także na uzyskanie pomocy prawnej (w wybranych sprawach) świadczonej przez ekspertów prawnych współpracujących z siecią. W zależności od przypadku oraz decyzji poszkodowanego, któremu przydarzył się niezawiniony wypadek samochodowy w Chorwacji, zależy bowiem, gdzie przeprowadzona zostanie procedura likwidacyjna. Likwidacji szkody komunikacyjnej po wypadku drogowym w Chorwacji – zgodnie z zapisami IV Dyrektywy Komunikacyjnej – można od 1 lipca 2013 dokonać bezpośrednio u chorwackiego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia ( POLECAMY )  lub, ew. po powrocie z zagranicy – z udziałem reprezentanta do spraw roszczeń działającego w kraju zamieszkania poszkodowanego.  ( NIE POLECAMY  )Likwidacja szkody za pośrednictem reprezentanta  do spraw roszczeń moze trwac  90 dni a często dłużej . 

Warto zaznaczyć, że każda ze szkód komunikacyjnych, jaką spowodował wypadek samochodowy w Chorwacji jest inna, w związku z czym zapraszamy osoby poszkodowane nie z własnej winy na terenie Chorwacji do kontaktu z siecią MOTOEXPERT. Wówczas nasi rzeczoznawcy będą w stanie udzielić bliższych informacji na temat procedury likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Chorwacji, jak również zaproponować odpowiednią formę pomocy w celu otrzymania szybko PELNEGO odszkodowania.

( WYŁĄCZENIE  szkody powyżej 10.000 EURO ),

Zdarzył ci się wypadek samochodowy w Chorwacji? ZAPYTAJ EKSPERTA  Z MOTOEXPERT !  Mówimy po chorwacku, polsku, niemiecku i angielsku.

 

Wypadek komunikacyjny w Chorwacji – Odszkodowanie po wypadku w Chorwacji

Wypadek samochodowy w chorwacji
Wypadek samochodowy w chorwacji