WYPADEK SAMOCHODOWY W CHORWACJI

Autounfall 4

Po wypadku samochodowym w Chorwacji wycena i likwidacja szkód

Wypadek samochodowy w Chorwacji?

Co robić, aby otrzymać pełne odszkodowanie w Chorwacji?

Jakie masz prawa po wypadku samochodowym w Chorwacji?

Co zrobić po wypadku samochodowy w Chorwacji ?  np. Polacy, Niemcy zostają poszkodowane w: To są kierowcy, podróżujący za granicę samochodem.

Jeżeli wypadek drogowy na terenie Chorwacji spowodował np. chorwacki, niemiecki kierowca, osoba poszkodowana np. Polak, Niemiec i Chorwacji może on też otrzymać odszkodowanie z OC sprawcy zdarzenia bezpośrednio od ubezpieczyli sprawcy.

Zdarza się, że zostają oni poszkodowani nie z własnej winy, a sprawcami wypadków samochodowych na terenie Chorwacji są np. kierowcy pojazdów poruszających się na chorwackich, niemieckich lub polskich znakach rejestracyjnych / tablicach. W sytuacji, gdy polski, niemiecki kierowca brał udział i został poszkodowany w niezawinionym wypadku samochodowym w Chorwacji, ma on też prawo do uzyskania należnego odszkodowania z co pojazdu sprawcy.

Wypadek samochodowy w Chorwacji
Wypadek samochodowy w Chorwacji

By nie oczekiwać zbyt długo na wypłatę należnych po wypadku samochodowym w Chorwacji pieniędzy, należy możliwie jak najszybciej zgłosić szkodę do MOTOEXPERT lub u ubezpieczyciela pojazdu sprawcy i rozpocząć procedurę likwidacyjną. W tym przypadku poszkodowany kierowca, któremu przydarzył się niezawiniony wypadek samochodowy w Chorwacji, powinien zdecydować również, gdzie dokona likwidacji powstałej szkody komunikacyjnej.

Po wypadkach drogowych na terenie Chorwacji poszkodowani właściciele pojazdów mogą szybko i sprawnie likwidować szkody w Chorwacji, jak i ew. zdecydować się na procedurę likwidacji szkody poprzez reprezentanta do spraw roszczeń w swym kraj zamieszkania (NIE POLENAMY – likwidacja szkody może trwać 90 dni a często i dłużej)

Likwidacja szkody w kraju zamieszkania osoby poszkodowanej wiąże się jednak z konieczność przeprowadzenia jej za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń i trwać może 90 dni i często dłużej. (NIE POLENAMY – likwidacja szkody może trwać 90 dni a często i dłużej)

W sytuacji, gdy wypadek samochodowy w Chorwacji spowodował uszkodzenie pojazdu zwykle konieczne jest wykonanie opinii technicznej i ustalenie wartość szkody komunikacyjnej (tzw. wycena szkody). / evaluación de daños)  W tym zakresie swoją pomoc oferuje eksperci z MOTOEXPERT. Rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT świadczą profesjonalną i niezależną pomoc rzeczoznawczą i precyzyjnie wyceniają szkody komunikacyjne pojazdu uszkodzonego, którym przydarzył się wypadek drogowy w Holandii (WYŁĄCZENIE szkody powyżej 10.000 EURO)

Wypadek samochodowy w Chorwacji
Wypadek samochodowy w Chorwacji

MOTOEXPERT może zająć się za pośrednictwem swoich partnerskich rzeczoznawców techniki samochodowej i wykonać wycenę szkody (evaluación de daños) Wycenę i opinie techniczną sporządza regionalny rzeczoznawca samochodowy np. w Chorwacji lub w Niemczech, Polski).  Również polecić poszkodowanemu skorzystanie z pomocy prawnej, jaką świadczą partnerscy wyspecjalizowani prawnicy  w Chorwacji (prawnik mówi w jez. polskim) współpracujący z siecią stowarzyszenia  MOTOEXPERT.

Oględziny powypadkowego pojazdu mogą zostać wykonane w Chorwacji lub po powrocie do swego kraju np. w Polsce, Niemczech.

Jesteś właścicielem poszkodowanego pojazdu i żyjesz w kraju: Chorwacji, Polsce lub Niemczech pojazd sprawcy wypadku drogowego w Chorwacji, jest zarejestrowany w kraju: Niemczech, Polsce lub Chorwacji to MOTOEXPERT może pomoc otrzymać pełne odszkodowanie.

Wypadek samochodowy w Chorwacji
Wypadek samochodowy w Chorwacji

Nasi konsultanci dyżurujący przy telefonie udzielą Państwu niezbędnych informacji oraz zaproponują adekwatną w danym przypadku procedurę działania. Kontaktując się z MOTOEXPERT mają Państwo również możliwość skorzystania, w wybranych przypadkach, z pomocy prawnej oferowanej przez radców prawych i adwokatów współpracujących z MOTOEXPERT

Jeśli chcą Państwo zasięgnąć bliższych informacji na temat procedury i możliwości likwidacji szkody komunikacyjnej (WYŁĄCZENIE szkody powyżej 10.000 EURO), jaką spowodował wypadek samochodowy w Chorwacji lub są Państwo osobami poszkodowanymi w zdarzeniu drogowym, do którego doszło bez Państwa winy w Chorwacji.

Zapraszamy do kontaktu z MOTOEXPERT  – PORADA TECHNICZNO-PRAWNA GRATIS

(mówimy w jez. polskim)