WYPADEK SAMOCHODOWY W HISZPANII 

Opinia techniczna po wypadku drogowym na terenie Hiszpanii

WYPADEK SAMOCHODOWY W HISZPANII
WYPADEK SAMOCHODOWY W HISZPANII – ACCIDENTE DE COCHE EN ESPAÑA

Wypadek samochodowy w Hiszpanii ?

Co robic aby otrzymac pelne odszkodowoanie ?

Jakie masz prawa po wypadku samochodwym w Hiszpanii ?

Jestes właścicielem poszkodowanego pojazdu i żyjesz w kraju : Hiszpanii, Polsce lub Niemczech a pojazd sprawcy wypadku drogowego w Hiszpanii jest zarejestrowany w kraju: Niemczech, Polsce lub Hiszpanii to MOTOEXPERT moze pomoc odtrzymac pelne odszkodowanie.

MOTOEXPERT może zająć się za pośrednictwem swoich partnerskich rzeczoznawcow techniki samochodowej w Hiszpanii i wykonac  PRECYZYJNA wycene szkody ( Evaluación PRECISA de daños ) (wycenę sporządza regionalny rzeczoznawca samochodowy w Hiszpanii, Niemczech, lub Polski).  Również polecić poszkodowanemu skorzystanie z pomocy prawnej, jaką świadczą partnerscy wyspecjalizowani prawnicy ( prawnik mowi w jez. polskim)  współpracujący z siecią MOTOEXPERT.

Likwidacja szkody w kraju zamieszkania osoby poszkodowanej wiąże się jednak z konieczność przeprowadzenia jej za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń i trwać może 90 dni i często dłużej. (NIE POLENAMY – likwidacja szkody może trwać 90 dni a często i dłużej)

Jeśli chcą Państwo zasięgnąć bliższych informacji na temat procedury i możliwości likwidacji szkody komunikacyjnej ( WYŁĄCZENIE  szkody powyżej 10.000 EURO ), jaką spowodował wypadek  samochodowy w Hiszpanii lub są Państwo osobami poszkodowanymi w zdarzeniu drogowym, do którego doszło bez Państwa winy w Hiszpanii. zapraszamy do kontaktu z MOTOEXPERT ( mowimy w jez. polskim)

Podróżujący za granicę samochodem kierowcy coraz częściej stają się uczestnikami wypadków samochodowych na terenie Hiszpanii. W wielu przypadkach wypadek samochodowy w Hiszpanii nie jest jednak spowodowany z winy np. niemieckiego czy polskiego kierowcy, gdyż jego sprawcą jest  kierowca poruszający się samochodowem na hiszpańskich znakach rejestracyjnych. Jeśli jednak w wypadku drogowym w Hiszpanii poszkodowany zostaje kierowca, którego pojazd uległ uszkodzeniu lub zniszczeniu, to ma on prawo do uzyskania należnego mu w tej sytuacji odszkodowania. Jeżeli wypadek drogowy w Hiszpanii wydarzył się bez winy poszkodowanego właściciela pojazdu to odszkodowanie powinno być wypłacone z OC sprawcy zdarzenia.

W sytuacji, gdy wypadek samochodowy miał miejsce w Hiszpanii, kierowca, który był jego uczestnikiem, musi pamiętać o tym, iż ma prawo dokonać likwidacji szkody komunikacyjnej powstałej w wyniku wypadku drogowego zarówno na terenie Hiszpanii, jak i w kraju swojego zamieszkania.Istnieją jednak również przypadki, kiedy po wypadku samochodowym w Hiszpanii procedura likwidacyjna jest przeprowadzana w kraju zamieszkania osoby poszkodowanej, każdorazowo za pośrednictwem tzw. reprezentanta do spraw roszczeń. Likwidacja szkody w kraju zamieszkania osoby poszkodowanej wiąże się jednak z konieczność przeprowadzenia jej za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń i trwać może 90 dni i często dłużej. (NIE POLENAMY – likwidacja szkody może trwać 90 dni a często i dłużej)

W wileu przypadkach wskazane lub uzasadnione jest dokonywanie likwidacji szkody za granicą tj. bezpośrednio w hiszpańskim towarzystwie ubezpieczeniowym i MOTOEXPERT.

W sutuacji, kiedy szkoda komunikacyjna po wypadku drogowym będzie likwidowana na terenie Hiszpanii, z pomocą osobie poszkodowanej może przyjść jedynie hiszpański ekspert techniki samochodowej MOTOEXPERT.  Sieć MOTOEXPERT i rzeczoznawcy należący do niej swoją pomoc techniczną są w stanie zaoferować osobom poszkodowanym w wypadkach samochodowych w Hiszpanii  np. wówczas, gdy likwidacja szkody przebiegać będzie na terenie Hiszpanii.  Gdy szkoda komunikacyjna, jaką spowodował wypadek samochodowy w Hiszpanii jest likwidowana w kraju zamieszkania osoby poszkodowanej to wyceny uszkodzeń jest w stanie dokonać rzeczoznawca samochodowy sieci MOTOEXPERT z regionu miejsca zamieszkania poszkodowanego.

Warto jednak zaznaczyć, że MOTOEXPERT dzięki współpracy z ekspertami prawnymi ma możliwość polecenia osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych w Hiszpanii pomocy prawnej, z jakiej mogą skorzystać poszkodowani dochodzący odszkodowania za wypadek samochodowy w Hiszpanii. Skorzystanie z usług sieci MOTOEXPERT jest jednak z reguły związane z poniesieniem przez poszkodowanego kosztów wyceny szkody po wypadku samochodowym w Hiszpanii.

Jeśli jednak chcą Państwo uzyskać więcej bliższych informacji na temat sposobów likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Hiszpanii i zlecić naszej organizacji wycenę szkód powstałych za granicą (Hiszpania) – prosimy o kontakt telefoniczny z MOTOEXPERT.

WYPADEK SAMOCHODOWY W HISZPANII
WYPADEK SAMOCHODOWY W HISZPANII

Nasi konsultanci i rzeczoznawcy chętnie udzielą Państwu niezbędnych informacji na temat procedury działania i zasad pomocy, jaką nasza sieć jest w stanie zaoferować poszkodowanym , którym przydarzył się wypadek samochodowy w Hiszpanii. Zapraszamy!

( WYŁĄCZENIE  szkody powyżej 10.000 EURO )

Szkoda komunikacyjna w Hiszpanii – Opinia techniczna po wypadku w Hiszpanii

ACCIDENTE DE COCHE EN ESPAÑA