SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Co zrobić w przypadku błędu w notatce policyjnej?

Co zrobić w przypadku błędu w notatce policyjnej?

Jeśli po wypadku drogowym na terenie Polski jesteśmy przekonani, że w notatce policyjnej występuje rażący błąd lub zawiera ona błędne ustalenia co do winnego spowodowania zdarzenia drogowego, możemy skorzystać z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego lub biegłego sądowego, który wykona na nasze zlecenie rekonstrukcję wypadku drogowego.  Rekonstrukcja może pozwolić dochodzić naszych racji i praw na drodze postępowania sądowego. Ponadto możemy również skorzystać z pomocy prawnej adwokata, który będzie reprezentował nasze interesy lub możemy zażądać wglądu do akt Policji i odwołać się od notatki policyjnej.

Jako osoby pokrzywdzone możemy bowiem występować przed sądem jako świadkowie. Świadek jest bowiem osobą posiadającą informacje dotyczące określonego zdarzenia drogowego, które mają podstawowe, a czasem nawet kluczowe, znaczenie dla rozstrzygnięcia sprawy. Osoba pokrzywdzona może być zatem przesłuchana w celu przedstawienia informacji, jakie ma na temat wypadku drogowego. Trzeba  jednak podkreślić, że notatka Policji  nie powinna być samodzielnym dowodem w trakcie ewentualnego procesu, gdyż kluczowe znaczenie winny mieć przed wszystkim zeznania świadków. Sąd może z kolei powołać na świadków policjantów, którzy byli wezwanie na miejsce wypadku drogowego lub kolizji i sporządzali notatkę urzędową w tej sprawie.

Jeśli policjanci, którzy sporządzili notatkę policyjną będą twierdzili podczas zeznań, że byli obecni na miejscu zdarzenia i widzieli powstałe uszkodzenia samochodów, wskazanym byłoby powołanie ich na świadków i w tracie rozprawy zdanie im szczegółowych pytań dotyczących wypadku np. jak wyglądał parking, kto był obecny na miejscu zdarzenia, jak przebiegała sytuacja itp. Tego typu pytania mogą pomóc wykazać brak wiarygodności i prawdy w tym, co mówi funkcjonariusz.  W ten sposób mamy możliwość podważenia sporządzonej notatki i zeznań jakie złożył policjant. Jako osoby poszkodowane, które nie zgadzają się z błędną notatką policyjną mamy także możliwość ustalenia kto naocznie widział stan samochodu i całe zajście drogowe, a następnie wskazać go jako świadka w czasie procesu.

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON