SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Kolizja samochodowa na terenie Niemiec

Kolizja w Niemczech – Co dalej?

Kolizja drogowa na terenie Niemiec może dotyczyć każdego – nawet najbardziej przezornego i szczególnie uważającego na drodze kierowcy. Jeżeli dojdzie do kolizji samochodowej w Niemczech, zwykle będąc w stresie, nie potrafimy pozbierać myśli i nie wiemy, co dalej? Kto może nam pomóc i jak mamy się porozumieć skoro nie znamy zbyt dobrze języka niemieckiego ?

Z roku na rok wzrasta niestety liczba kolizji w Niemczech, głównie z powodu coraz popularniejszych wyjazdów do pracy za granicę. Z reguły przyczyną kolizji samochodowej na terenie Niemiec jest nadmierna prędkość i nieumiejętne wykonywanie manewrów drogowych np. manewru wyprzedzania. Niekiedy wydaje się, że stłuczka jest bardzo drobna, ale pozornie niegroźnie wyglądająca kolizja drogowa i tak wymaga przeprowadzenia o zgodnej z prawem procedury likwidacji szkody.

Zdarza się, że poszkodowany podczas kolizji w Niemczech Polak sam, bez fachowej pomocy eksperta, nie jest w stanie doprowadzić sprawy do końca i nie wie, co powienien zdrobić by móc otrzymać należne mu odszkodowanie za niezawinione przez niego zdarzenie drogowe. Kolizja w Niemczech jest sygnałem, że trzeba działać natychmiast, korzystając przy tym z pomocy rzeczoznawców i adwokatów, do czego osoba poszkodowana na terenie Niemiec ma pełne prawo. Zanim jednak skontaktujemy się z fachowcem, musimy pamiętać by na miejscu kolizji zagwarantować pomoc poszkodowanemu.

Ponadto należy pamiętać, że nieudzielenie pierwszej pomocy nie tylko podczas kolizji w Niemczech, ale także w Polsce jest przestępstwem. Ważne jest więc udzielenie wspomnianej pomocy, jak również zabezpieczenie miejsca wypadku oraz ułatwienie przejazdu dla innych samochodów.

Gdy dochodzi do kolizji w Niemczech, wezwanie policji co prawda nie jest konieczne, jednak zawsze warto to zrobić – szczególnie, gdy widzimy dziwne zachowanie sprawcy wypadku. Jeżeli widzimy, że drugi poszkodowany być może jest pod wpływem alkoholu, od razu powinniśmy sięgnąć po telefon, wybierając niemiecki numer alarmowy 110. Po wykonaniu podstawowych czynności należy także w miarę niezwłocznie usunąć auta z miejsca kolizji.

W dalszej kolejności warto skontaktować się z siecią rzeczoznawców MOTOEXPERT w Norymberdze. Jeżeli nie znamy języka niemieckiego, możemy skorzystać z możliwości sieci MOTOEXPERT, która w centrali firmy dysponuje polskojęzycznymi pracownikami i rzeczoznawcą. Po kolizji w Niemczech firma MOTOEXPERT może udzielić nam bezpłatnej i darmowej porady telefonicznej w zakresie wyceny i opiniowania szkód komunikacyjnych. Po zgłoszeniu zaistniałej szkody komunikacyjnej w centrali MOTOEXPERT sprawą mogą zająć się fachowcy tj.rzeczoznawcy samochodowi i prawnicy, dzięki którym polski poszkodowany ma szansę na szybkie uzyskanie odszkodowania za kolicję w Niemczech.

KOLIZJA DROGOWA W NIEMCZECH – WYPADEK W NIEMCZECH – RZECZOZNAWCA W NIEMCZECH

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON