SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Jak się zachować kiedy jesteśmy świadkami lub uczestnikami wypadku samochodowego w Polsce.

Niewiele osób wie jak się zachować kiedy jest świadkiem lub uczestnikiem wypadku lub kolizji samochodowej. Dobrze jest znać kilka podstawowych zasad postępowania:

Pierwszą czynnością jaką należy zrobić w przypadku, gdy jesteśmy uczestnikami lub świadkami wypadku to zatrzymać samochód, wyłączyć silnik oraz załączyć światła awaryjne.
Drugą ale chyba najważniejszą czynnością jest udzielenie pomocy poszkodowanym. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy inni uczestnicy tego zdarzenia zostali poszkodowani. Należy natychmiast udzielić im pierwszej pomocy jednocześnie wzywając pogotowie oraz policję dzwoniąc pod numer ratunkowy 112. Jeżeli są ofiary śmiertelne to nie należy nic ruszać tylko zabezpieczyć miejsce i czekać na przybycie policji.
Należy zabezpieczyć miejsce wypadku tak aby uszkodzone samochody nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu jednocześnie zabezpieczając wszystkie ewentualne ślady, ustawić trójkąt ostrzegawczy, włączyć światła awaryjne, ewentualnie zwerbować innych uczestników ruchu do pomocy
Jeżeli nie ma poszkodowanych i wszyscy uczestnicy zdarzenia porozumieli się co do winy należy natychmiast usunąć uszkodzone pojazdy (odjechać lub zepchnąć na pobocze)
W uzasadnionych przypadkach, kiedy nie ma porozumienia między uczestnikami zdarzenia, kiedy sprawca lub inny uczestnik znajduje się pod wpływem alkoholu, nie ma dokumentów lub opłaconego ubezpieczenia OC, jeżeli uczestnikiem (sprawcą) wypadku jest obcokrajowiec należy bezwzględnie wezwać policję. Nawet jeżeli wystąpiła niewielka szkoda policja nie ma prawa odmówić przyjazdu, powinna ona zabezpieczyć miejsce, spisać notatkę z miejsca zdarzenia.
Jeżeli wezwanie policji nie jest konieczne należy samemu zadbać o spisanie wszystkich niezbędnych informacji. Należy zadbać o to, aby zostały zanotowane wszystkie nazwiska uczestników zdarzenia ich imiona i nazwiska, adresy, numery rejestracyjne pojazdów, numery polis. W myśl prawa wszyscy uczestnicy wypadku mają obowiązek podania innym uczestnikom swoich danych.
Należy jeżeli jest to koniczne wezwać pomoc drogową aby przetransportowała uszkodzony samochód. Tu warto zwrócić uwagę że koszt takiej usługi może wynieść w zależności od rodzaju pojazdu od 150 do nawet 1200 zł, więc warto w takim przypadku skontaktować się siecią rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT pod numerem telefonu +49 9119646 455 aby uzyskać listę współpracujących rozliczających się bezgotówkowo pomocy drogowych.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON