SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Zagraniczna szkoda drogowa

Zagraniczna szkoda drogowa

Nie jest konieczne zgłoszenie szkody drogowej po wypadku za granicą od razu, może nastąpić to dopiero po powrocie do Polski. Najczęściej poszkodowani w wypadkach za granicą Polacy zgłaszają taką szkodę do swojego Towarzystwa  Ubezpieczeniowego, tego w którym zawarli umowę ubezpieczenia OC  lub do znajdującego się w Polsce reprezentanta zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego (towarzystwa sprawcy wypadku). Nie są to jednak dobre rozwiązania bo w obydwóch przypadkach osoby poszkodowane w wyniku wypadku za granicą mogą napotkać pewne trudności.

,Pierwszym i chyba największym rozczarowaniem jakie może spotkać poszkodowanego w wypadku samochodowym za granicą Polaka jest najczęściej brak pomocy ze strony własnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Uważają one, że jeżeli do szkody doszło za granicą to nie mają obowiązku pomocy w pośrednictwie z właściwym zagranicznym Towarzystwem Ubezpieczeniowym i odsyłają poszkodowanych do reprezentanta w Polsce właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Tu z kolei poszkodowani napotykają trudności spowodowane zbyt długim czasem oczekiwania na wypłatę odszykowania. Obydwa przedstawione wyżej rozwiązania nie są do końca korzystne. Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie zagranicznej szkody drogowej bezpośrednio do zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego sprawy wypadku za granicą.

W jaki sposób zgłosić szkodę do zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.     

Aby zaoszczędzić sobie wielu nieprzewidzianych trudności warto skorzystać z usług i proponowanych rozwiązań jakie proponują pracownicy sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT. W ramach swojej szerokiej działalności zajmują się również likwidacją zagranicznych szkód drogowych obywateli innych krajów w tym i Polski. Współpracujący z nimi polskojęzyczni adwokaci chętnie pomagają poszkodowanym Polakom w  bezpośrednich kontaktach z zagranicznymi (niemieckimi) Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, pomagając im w znalezieniu właściwego (sprawcy wypadku) oraz w zgłoszeniu powstałej szkody. Natomiast pracownicy sieci MPTOEXPERT od lat zajmują się wykonywaniem niezależnych opinii technicznych i kosztorysów napraw samochodów poszkodowanych Polsków.

Skorzystanie z usług pracowników sieci MOTOEXPERT pozwoli na maksymalne skrócenie czasu oczekiwania na wypłatę, przez zagraniczne Towarzystwo Ubezpieczeniowe, należnego odszkodowanie które zostanie wypłacone na podstawie perfekcyjnie wykonanej opinii technicznej odszkodowanie będzie możliwie najwyższe.  

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON