SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

WYPADEK SAMOCHODOWY W AUSTRII

Wypadki drogowe na terenie Austrii

Każdego roku podróżujący do Austrii polscy kierowcy stają się ofiarami wypadków drogowych, do których dochodzi bez ich winy.  Każdy poszkodowany kierowca (np. Polak), któremu przydarzył się wypadek samochodowy na terenie Austrii powinien więc pamiętać przede wszystkim o tym, że jeżeli został poszkodowany w niezawinionym wypadku drogowym w Austrii to za szkody powstałe w pojeździe ma

 

prawo dochodzić należnego mu odszkodowania. Odszkodowanie za niezawiniony wypadek samochodowy w Austrii każdorazowo winno zostać wypłacone przez ubezpieczyciela sprawcy wypadku – z jego polisy OC.

Kierowcy będący osobami poszkodowanymi w wyniku niezawinionego wypadku samochodowego na terenie Austrii z reguły mogą zdecydować się na wybraną przez siebie formę likwidacji powstałej szkody komunikacyjnej. Jeśli wypadek drogowy w Austrii spowodował szkody materialne w pojeździe, poszkodowany (np. polski kierowca) może dokonać likwidacji szkody albo u austriackiego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia czyli bezpośredni na terenie kraju miejsca zdarzenia, albo przeprowadzić likwidację szkody na terenie Polski. Jeśli osoba poszkodowana chce likwidować szkodę po wypadku samochodowym w Austrii na terenie kraju zamieszkania (w Polsce) wówczas procedura ta musi odbyć się to za pośrednictwem tzw. reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce.

Chcąc dokonać wyceny szkód powstałych w wypadku samochodowym w Austrii, osoby poszkodowane mogą skorzystać z usług, jakie oferują niezależni rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT. Eksperci techniki samochodowej naszej oragnizacji sporządzają w pełni niezależne opinie techniczne po wypadkach samochodowych w Austrii i wykonują kalkulację szkód komunikacyjnych. Zatem polski kierowca, któremu zdarzył się wypadek drogowy w Austrii, ma możliwość skorzystania zarówno z usług regionalnego rzeczoznawcy samochodowego w Polsce (jeśli likwidacja szkody odbywa się na terenie Polski), jak i niemieckojęzycznego eksperta sieci MOTOEXPERT tj. rzeczoznawcy samochodowego, który opiniuje szkody w wybranych sprawach, każdorazowo w języku niemieckim. Na podstawie wyceny szkody, którą sporządzi ekspert techniki samochodowej sieci MOTOEXPERT poszkodowany w wyniku wypadku samochodowego w Austrii Polak może dochodzić wypłaty odszkodowania od zagranicznego ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia.

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON