SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadek samochodem w Niemczech

Wypadek drogowy w Niemczech – Wypadek za granicą

Pomoc adwokacka po wypadku na terenie Niemiec

Dość często wypadek samochodowy w Niemczech rodzi potrzebę lub konieczność skorzystania przez polskiego poszkodowanego z pomocy prawnej, jaką może zaoferować adwokat lub radca prawny. Z reguły nie tylko niemieckie, ale i polskie kancelarie mają możliwość reprezentowania obywateli Polski, jacy zostali poszkodowani w niezawinionych wypadkach i kolizjach drogowych za granicą (Niemcy).

Jeśli po wypadku na terenie Niemiec osoba poszkodowana skorzysta z pomocy prawnej (do której ma prawo i której koszt zazwyczaj jest pokrywany przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy zdarzenia) wybrana przez nią kancelaria lub prawnik zajmuje się dochodzeniem odszkodowania i zadośćuczynienia.

Polscy kierowcy, którzy brali udział w wypadku w Niemczech i zostali poszkodowani za granicą często jednak nie mają wiedzy o tym, jak przeprowadzić likwidację powstałej szkody i uzyskać stosowne odszkodowanie.  Taka sytuacja sprawia, że coraz częsciej i chętniej zwracają się o pomoc do niemieckich lub polskich prawników (adwokatów), specjalizujących się w sprawach dochodzenia roszczeń odszkodowawaczych związanych ze szkodami komunikacyjnymi.

Adwokat po wypadku w Niemczech

Każdy poszkodowany wskutek niezawinionego wypadku komunikacyjnego w Niemczech powinien pamiętać o tym, że niemieckie prawo daje mu możliwość skorzystania z pomocy prawnej udzielonej przez wybranego adwokata, mającej na celu uzyskanie  należnego odszkodowania powypadkowego.  Z reguły koszty skorzystania z usług adwokata są zaliczane do zakresu szkody i pokrywane z OC sprawcy zdarzenia.

Dlatego w sytuacji, gdy polski kierowca został poszkodowany za granicą (na terenie Niemiec) nie ze swojej winy, może on – jeśli uzna to za konieczne lub wskazane – zwrócić się o pomoc prawną do wybranego przez siebie adwokata, który w jego imieniu będzie dochodził należności odszkodowawczych. Dobrym wyborem po wypadku w Niemczech jest zawsze skorzystanie z pomocy niemieckiego adwokata, dobrze znającego realia i przepisy prawne związane z wypadkami drogowymi obcokrajowców na terenie Niemiec.

Wypadek w Niemczech – Kolizja w Niemczech – Pomoc po wypadku w Niemczech

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON