SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wycena szkód po wypadku drogowym w Niemczech.

Wycena szkód po wypadku drogowym w Niemczech.

W związku z zwiększoną liczbą wypadków do jakich dochodzi na niemieckich drogach zwiększa się też liczba wypadków z udziałem Polaków.

Z przykrością trzeba stwierdzić, że wzrasta wobec tego też liczba błędnie wykonanych opinii technicznych i kosztorysów napraw polskich samochodów uszkodzonych w wyniku wypadku lub kolizji w  Niemczech. Podstawowym problemem, jest zaniżanie wycen szkód a co tym  idzie zaniżanie wysokości odszkodowań wypłacanym poszkodowanym Polakom. Dzięki zaniżonym wartościom powypadkowych wycen szkód towarzystwa ubezpieczeniowe zarabiają rocznie miliony złotych a co za tym idzie poszkodowani w wyniku wypadku Polacy rocznie tracą te pieniądze bo nie są im wypłacane. Najczęstszymi błędami pojawiającymi się w wycenach powypadkowych szkód samochodów na polskich znakach rejestracyjnych są: zaniżenie stawki roboczo godzinowej warsztatów samochodowych, niedokładnie wykonane oględziny uszkodzeń samochodu po wypadku, nieuznanie wszystkich uszkodzeń samochodu jako uszkodzenia powstałe w wyniku wypadku, niewłaściwe zakwalifikowanie części do wymiany lub zakwalifikowanie ich tylko do naprawy, niewłaściwe i niezgodne z zaleceniami producenta postępowanie z uszkodzonym samochodem. Do wypłaty zaniżonego odszkodowania, oprócz niedokładnie wykonanego kosztorysu i opinii technicznej może dojść z powodu zaniżonej wartości samochodu. Może to być spowodowane nieznajomością polskich realiów ze strony dokonującego wyceny eksperta, najczęściej opiera się na informacjach katalogowych a nie bierze pod uwagę rzeczywistej sytuacji rynku samochodowego w rejonie zamieszkania poszkodowanego właściciela samochodu czy niedokładnego wyliczenia wartości wyposażenia samochodu.  

Wobec tego należy się zastanowić nad właściwym wyborem rzeczoznawcy, który dokona wyceny szkody samochodu. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie zlecenie wykonania opinii technicznej niezależnemu rzeczoznawcy samochodowemu bo najczęściej tak wykonana opinii techniczna jest prawidłowa, gdyż niezwiany z żadnym Towarzystwem Ubezpieczeniowym niezależny rzeczoznawca będzie kierował się dobrem swojego klienta a nie swojego pracodawcy (Towarzystwa Ubezpieczeniowego).

Warto więc zwrócić się o pomoc do niezależnych rzeczoznawców samochodowych sieci MOTOEXPERT. Wykonana przez nich wycena szkód po wypadku będzie dokładna i uwzględniająca sytuację na polskim rynku samochodowym a otrzymane na jej podtawie odszkodowanie możliwe najwyższe

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON