SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Szkoda po kolizji w Niemczech

Procedura likwidacji szkody po kolizji na terenie Niemiec

Aby skutecznie i szybko rozpocząć procedurę likwidacji szkody po kolizji w Niemczech warto skorzystać z pomocy fachowców z sieci MOTOEXPERT i zadbać głównie o profesjonalna i kompleksową wycenę szkód pokolizyjnych. Według prawa niemieckiego polskiemu poszkodowanemu po kolizji w Niemczech przysługują różnego rodzaju roszczenia. Do najważniejszych należy m.in. zwrot kosztów naprawy pojazdu, koszt wynajęcia pojazdu zastępczego lub zwrot kosztów pomocy prawnej.

Zwrot kosztów naprawy pojazdu po kolizji w Niemczech odbywa się z reguły na podstawie opinii rzeczoznawcy samochodowego, która opiera się na aktualnych przepisach prawnych obowiązujących w Niemczech. Kalkulacje szkód są wyliczane według cen nowych oraz oryginalnych części danego producenta pojazdu. Należy pamiętać, że poszkodowany w kolizji w Niemczech ma prawo sprzedać swój pojazd nienaprawiony lub naprawić pojazd na własny koszt, a wartość odszkodowania rozliczyć na podstawie faktur za naprawę lub na podstawie opinii rzeczoznawczej. Warto pamiętać także, że według prawa niemieckiego może wystąpić zmniejszenie wartości rynkowej pojazdu powypadkowego, jeżeli pojazd nie jest starszy niż 10 lat.

Procedura likwidacji szkody na terenie Niemiec po kolizji w Niemczech jest procedurą odbywającą się na niemieckich, często nieznanych Polakom, zasadach. Jeżeli jako poszkodowani nie sięgniemy po opinie fachowców, którzy mają nam pomóc, z reguły jesteśmy dodatkowo stratni po kolizji w Niemczech, ponieważ nieznajomość przepisów może działać na naszą niekorzyść. Kolizja w Niemczech jest tematem dość skomplikowanym dla przeciętnego Polaka chcącego najczęściej na własną rękę załatwić wszelkie formalności.

Warto pamiętać i mieć na uwadze, że koszt wykonanej przez rzeczoznawców np. z sieci MOTOEXPERT opinii technicznej może być (w uzasadnionych przypadkach) rozliczony na podstawie tzw. cesji wierzytelności i wypłacony rzeczoznawcy po przyznaniu odszkodowania osobie poszkodowanej. Likwidując szkodę po kolizji w Niemczech warto zatem sięgnąć nie tylko po fachową poradę prawną, ale również skorzystać z fachowej wyceny szkód i uzyskać należną, a nie zaniżoną kwotę odszkodowania.

Kolizja drogowa w NiEmczech – Pokolizyjna wycena szkody

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON