SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadki drogowe w Niemczech

Wypadek w Niemczech z udziałem Polaków

Wiele wypadków w Niemczech to niegroźne zdarzenia drogowe lub kolizje, podczas których uszkodzone zostają pojazdy uczestniczące w zdarzeniu. Często jednak nie są to uszkodzenia poważne, uniemożliwiające dalsza jazdę samochodu. Wielu sprawców wypadków samochodowych na terenie Niemiec, głównie Niemców, może starać się dojść do ugody z poszkodowanym Polakiem. Należy jednak pamiętać, żeby nie podpisywać w tej sytuacji żadnych dokumentów – tym bardziej, jeśli  nie znamy języka niemieckiego.

Zasadniczo o każdym wypadku w Niemczech powinny być poinformowane odpowiednie służby, przede wszystkim Policja. Jednakże w przypadku niegroźnych zdarzeń może się zdarzyć, że obecność Policji nie jest konieczna, a sprawca (rzadko ale jednak) może np. zaproponować nam rekompensatę finansową w zamian za pociąganie do odpowiedzialności prawnej. Wielu poszkodowanych w tego typu zdarzeniach kierowców z Polski decyduje się na takie właśnie rozwiązanie, podpisując stosowany dokumenty i przyjmując określoną kwotę na poczet usunięcia powstałej w wyniku zdarzenia szkody. W tym momencie pojawia się jednak pytanie, czy jest to działanie właściwe?

Zgłaszając wypadek w Niemczech niemieckiej Policji należy liczyć się z koniecznością złożenia wyjaśnień w obcym języku. Fakt ten dla wielu Polaków jest zwykle podstawową barierą, tym bardziej, jeśli poszkodowany nie zna wystarczająco języka obcego. Warto jednak pamiętać, że protokół policyjny z miejsca, gdzie zdarzył się wypadek w Niemczech, często jest niezwykle ważnym elementem w procedurze dochodzenia odszkodowania powypadkowego. Jeśli osoba poszkodowana nie z własnej winy  nie zna j.niemieckiego powinna spróbować porozumieć się np. w języku angielskim lub – jeśli to konieczne – zadbać o tłumacza.

Ponadto każdy Polak, któremu przydarzył się wypadek w Niemczech musi wiedzieć, że jako poszkodowany nie z własnej winy ma prawo do skorzystania z pomocy adwokata  zajmującego się likwidacją szkód komunikacyjnych i niezależnego rzeczoznawcy, który dokona wyceny wartości powstałych szkód. Pomoc prawna może być o tyle istotna, że adwokat prowadzący sprawę polskiego kierowcy szczegółowo przeanalizuje wypadek w Niemczech i wskaże najbardziej optymalne działania, zmierzające do uzyskania przez poszkodowanego jak najkorzystniejszego odszkodowania.

Opierając się na powyższych argumentach śmiało można stwierdzić, że każdy wypadek w Niemczech powinien być zgłoszony Policji, także w sytuacji, gdy jest to na pozór niegroźna kolizja. Szczególnie ważny jest fakt, iż wszystkie kwestie formalno-prawne związane z wypadkiem w Niemczech rozwiązywane mogą być przy udziale kompetentnego adwokata zajmującego się likwidacją szkód komunikacyjnych na terenie Niemiec. Każdy poszkodowany nie z własnej winy kierowca, który uległ wypadkowi na terenie Niemiec, bez względu na to, czy jest obcokrajowcem czy nim nie jest, ma prawo do fachowej pomocy prawnej i skorzystania z usług wybranego eksperta techniki samochodowej.

Wycena szkód komunikacyjnych – Wypadek w Niemczech – Kolizja drogowa

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON