SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Rzeczoznawca z Niemiec

 Rzeczoznawca techniki samochodowej w Niemczech

Niemieccy rzeczoznawcy techniki samochodowej, podobnie jak eksperci motoryzacyjni z Polski, zajmują się najczęściej opiniowaniem i wyceną szkód komunikacyjnych, do których dochodzi z reguły na terenie Niemiec lub w Austrii.  Jako, że coraz większa liczba polskich kierowców podróżuje po Niemczech i do Austrii znacznie zwiększyła się także ilość wypadków i zdarzeń drogowych z udziałem Polaków w tych krajach.

Jeśli do zdarzenia drogowego na terenie Niemiec lub Austrii dochodzi bez winy polskiego kierowcy to należy zaznaczyć, że podobnie jak w przypadku zdarzeń krajowych, osoba poszkodowana nie z własnej winy może liczyć na odszkodowanie powypadkowe. W celu uzyskania odszkodowania niezbędne jest jednak sporządzenie wyceny szkody i w tym celu można skorzystać z usług rzeczoznawcy techniki samochodowej w Niemczech. Niemieccy rzeczoznawcy samochodowi w zależności od rozmiaru i wartości uszkodzeń powstałych w polskich pojazdach sporządzają zarówno opinie techniczne, jak i kalkulacje kosztów naprawy szkody.

Każda osoba poszkodowana w niezawinionym wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech ma prawo wyboru i skorzystania z pomocy niezależnego rzeczoznawcy techniki samochodowej. Często po wypadku w Niemczech uzasadnionym jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego z Niemiec, który w kraju miejsca zdarzenia będzie mógł dokonać oględzin pojazdu (jeśli będą one konieczne) i sporządzić wycenę szkody. Z reguły im szybciej po zdarzeniu drogowym szkoda komunikacyjna zostanie wyceniona, tym szybciej poszkodowany może rozpocząć procedurę likwidacyjną.

Aby wyceny szkody mógł dokonać rzeczoznawca techniki samochodowej w Niemczech osoba poszkodowana powinna skontaktować się z nim, zlecając mu bezpośrednio wykonanie powypadkowej/pokolizyjnej opinii technicznej. Jeśli jednak poszkodowany nie zna języka niemieckiego może skorzystać z usług firm, które dysponują polskojęzycznymi rzeczoznawcami samochodowymi w Niemczech. Firmą zajmującą się opiniowaniem i wyceną szkód na terenie Niemiec jest np. sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT z siedzibą w Norymberdze, która w centrali firmy posiada rzeczoznawcę mówiącego w języku polskim. Zatem możliwe jest zlecenie usługi rzeczoznawcy z MOTOEXPERT za pośrednictwem polskiego konsultanta.

Wypadek? Kolizja drogowa w Niemczech? Skorzystaj z pomocy rzeczoznawcy!

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON