SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Kolizja w Niemczech

Roszczenia odszkodowawcze po kolizji w Niemczech

Polak, który został poszkodowany w wyniku kolizji w Niemczech ma prawo na własną rękę wybrać rzeczoznawcę samochodowego celem określenia wartości zniszczonego pojazdu oraz uzyskania pomocy technicznej w celu uzyskania odszkodowania. Bez profesjonalnej pomocy fachowców kolizja w Niemczech może nie wyjść na dobre osobie poszkodowanej, gdyż często poszkodowany kierowca (Polak) nie zna przepisów prawa niemieckiego.

Warto więc pamiętać, że oprócz odszkodowania z OC sprawcy mamy także prawo do innych roszczeń odszkodowawczych. Grono specjalistów (niezależny rzeczoznawca i adwokat) na pewno pomoże nam skutecznie wywalczyć wszelkie roszczenia należne po kolizji w Niemczech. Jako osobie poszkodowanej należeć nam się może m.in. zwrot kosztów rzeczoznawczych i adwokackich. Kolizja w Niemczech co prawda może nas narazić na koszty bezpośrednio związane z wypadkie, do których należą np. koszty odholowania auta, koszt biletów, noclegów na terenie Niemiec oraz transportu dodatkowego. Jednak jeśli wystąpimy o ich zwrot do ubezpieczyciela sprawcy i gdy przedłożymy w zakładzie ubezpieczeń oryginalne rachunki, które udokumentują konieczność poniesienia kosztów związanych z kolizją w Niemczech możemy liczyć na ich całkowity lub częściowy zwrot.

Ponadto, jako osoby poszkodowane nie z własnej winy, mamy także prawo do uzyskania kosztów przedmiotów materialnych, które uległy zniszczeniu podczas kolizji w Niemczech. Sprawa dotyczy w szczególności odzieży, sprzętu rtv, telefonu oraz bagażu. Mamy również prawo ubiegać się o zwrot kosztów postoju pojazdu powypadkowego na parkingu sprzeżonym lub w warsztacie, gdzie obowiązujące ceny za dobę są dość wysokie. Wszelkie dodatkowe koszty, o które będziemy się ubiegać, powinny być jednak udokumentowane należycie.

Poza tym pomoc prawną i techniczną mogą nam zapewnić fachowcy,  którzy w naszym imieniu będą mogli występić o odszkodowanie po kolizji w Niemczech. Między innymi dlatego warto skorzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego i  adwokata. Należy przy tym pamiętać również, że w przypadku wystąpienia szkody całkowitej w naszym pojeździe, kiedy będziemy mogli kupić i zarejestrować nowy pojazd, wydatki poniesione na rejestrację w określonych przypadkach również mogą podlegać zwrotowi. Podobnie jak koszty opłaconej akcyzy za nowonabyty pojazd. Polak po kolizji w Niemczech może także wystąpić o zwrot kosztów importu części, kosztów leczenia – w przypadku uszczerbku na zdrowiu, oraz zadośćuczynienia za utracone zarobki w czasie, gdy nie mógł wykonywać pracy zawodowej.

Kolizja drogowa za granicą – Wypadek samochodowy – Niemcy

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON