SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadek za granicą – w Niemczech

Niezawiniony wypadek samochodowy za granicą (Niemcy)

Podczas wypadku samochodowego za granicą z reguły należy działać szybko i fachowo. Jeżeli zasięgniemy porady ekspertów w dziedzinie rzeczoznawstwa i prawa możemy być prawie pewni, że fachowcy zrobią wszystko, abyśmy uzyskali odpowiednie odszkodowanie możliwie jak najszybciej.  Należy mieć również na uwadze, że wypadek samochodowy za granicą nie musi być większym problemem, nawet jeśli nie posiadamy znajomości języka niemieckiego. Możliwe jest bowiem skorzystanie z pomocy pecjalistów tj. adwokatów i rzeczoznawców samochodowych mówiących w języku polskim.

Gdy jesteśmy uczestnikami niezawinionego przez nas wypadku samochodowego za granicą powinniśmy także zdawać sobie sprawę, że na własną rękę trudno nam będzie szybko i bezproblemowo przeprowadzić procedurę likwidacyjną. Brak znajomości języka z pewnością utrudnia zlecenie wykonania kalkulacji szkody i uzyskanie należnego odszkodowania w krótkim czasie. Formalności bywają często trudne i wyczerpujące, szczególnie dla osoby, która znalazła się w takiej sytuacji po raz pierwszy. Zdarza się również, że nie zostają one doprowadzone do końca i poszkodowany nie otrzymuje żadnych pieniędzy za niezawinioną szkodę tj. kolizję, wypadek lub stłuczkę.

Wieloletnie doświadczenie rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT, zajmujących się wyceną szkód powypadkowych, może zagwarantowane fachowe oględziny pojazdu oraz ustalenie zakresu szkody wraz z wydaniem kalkulacji / kosztorysu naprawy pojazdu uszkodzonego w wyniku wypadku samochodowym za granicą (Niemcy). Wycena auta jest wykonywana na podstawie profesjonalnych systemów kalkulacyjnych, z uwzględnieniem (w większości przypadków) stawek roboczogodzinowych z miejsca zdarzenia.

Wybierając się więc za granicę warto być zabezpieczonym na wypadek kolizji lub stłuczki samochodowej i mieć przy sobie kontakt do rzeczoznawcy, który mógłby się zająć wyceną ewentualnej szkody. Statystyki mówią bowiem, że liczba kolizji wzrasta w roku na rok, zwłaszcza w okresie wakacji.

Gdy zabierzemy się za załatwienie formalności sami – bez pomocy ekspertów, może się zdarzyć, że w pewnym momencie zabraknie nam wiedzy, jak dalej postępować. Często dopiero w trakcie trwania procedury likwidacji szkody okazuje się, że popełniliśmy jako laicy mnóstwo błędów i jest już zdecydowanie za późno na ich naprawę.  Niekiedy pozornie małoistotne fakty zaistniałe podczas wypadku samochodowego za granicą mogą mieć decydujące znaczenie dla ubezpieczyciela.

Dlatego warto pamiętać, że jeżeli dochodzi do wypadku samochodowego za granicą (w Niemczech) przysługuje nam, jako poszkodowanym nie z własnej winy, prawo do uzyskania pomocy adwokata i niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Częste wypadki samochodowe za granicą powodują, że 90 % poszkodowanych Polaków nie działa na własną rękę, lecz korzysta z możliwości uzyskania pomocy, jakie daje niemieckie prawo i jaką świadczą poszkodowanym firmy zajmujące się wyceną szkód komunikacyjnych.

Wypadek drogowy Niemcy – Uzyskanie odszkodowania w Niemczech

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON