SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Odszkodowania w Niemczech

Dochodzenie odszkodowania w Niemczech

Otrzymanie odszkodowania w Niemczech za wypadek samochodowy nie zawsze jest łatwe. Z reguły trzeba bowiem wykazać, że jest ono nam należne, a środki, które w ten sposób uzyskamy przeznaczymy np. na zakup nowego samochodu, dalsze leczenie, bądź też rehabilitację. Warto jednak wiedzieć, z jakich powodów możemy starać się o przyznanie odszkodowania w Niemczech i w jakich sytuacjach możemy skierować swój wniosek do ubezpieczyciela. Warto wiedzieć, że o odszkodowanie w Niemczech możemy się ubiegać nie tylko z tytułu zniszczenia samochodu w wyniku niezawinionego wypadku drogowego. Możemy o nie wystąpić także wtedy, kiedy z powodu wypadku zostaliśmy poszkodowani cieleśnie i odnieślimy obrażenia fizyczne uprawniające do uzyskania zadośćuczynienia.

Kolejnym powodem, dla którego możemy ubiegać się o odszkodowanie w Niemczech jest fakt, że ponieśliśmy dodatkowe koszty dotyczące holowania pojazdu powypadkowego, dostosowaniem samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej lub nie mogliśmy korzystać z uszkodzonego pojazdu w czasie jego naprawy. Innym z powodów, dla których możemy ubiegać się o odszkodowanie w Niemczech jest fakt, że w wyniku zniszczeń, do jakich doszło w samochodzie, doszło do ubytku jego wartości. Tym argumentem możemy posłużyć się jednak tylko wtedy, kiedy samochód nie miał więcej niż pięć lat. Tylko w takiej sytuacji możemy ubiegać się o swego rodzaju zadośćuczynienie z powodu obniżenia rynkowej wartości auta.

Starając się o odszkodowanie w Niemczech możemy również ubiegać się o pieniądze z tytułu utraty pracy. Musimy jednak udowodnić, że do utraty pracy doszło bezpośrednio w wyniku wypadku samochodowego, w którym uczestniczyliśmy. Podobnie jest w sytuacji, kiedy ubiegamy się o zwrot kosztów związanych ze zdobyciem nowych umiejętności (przekwalifikowaniem się). W tym wypadku również musimy udowodnić, że przekwalifikowanie jest następstwem wypadku i utraty pracy.

Kolejnym powodem, dla którego możemy ubiegać się o odszkodowanie (zadośćuczynienie) w Niemczech jest śmierć osoby, która była jednym żywicielem rodziny. W takiej sytuacji możemy starać się – najlepiej z pomocą prawnika – o przyznanie stałego świadczenia rentowego, które jest przyznawane na określony czas i będzie przysługiwać małoletnim dzieciom ofiary wypadku. W tej sytuacji możemy dodatkowo ubiegać się także o zwrot kosztów pogrzebu, przetransportowania ciała zmarłego do kraju, czy też zwrot kosztów, jakie poniosła rodzina zmarłego w związku z organizacją uroczystości pogrzebowej.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON