SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Reprezentant zagranicznego ubezpieczyciela ds. roszczeń

Gdzie zglosic szkode?

Kim jest reprezentant zagranicznego towarzystwa ds. roszczeń w Polsce? Gdzie zglosic szkode? Czy warto zglosic szkode w Polsce czy w Niemczech?

Szkody drogowe za granicą  np. w  Niemcy, Austria, Szwajcaria) Czy zglosic w Polsce czy w kraju powstania szkody np. w Nimeczech ?

Szkody drogowe powstale za granica – Niemcy, Austria, Szwajcaria – nie naleza obecnie do rzadkosci. Rownie duza jest takze liczba Polakow poszkodowanych w szkodach zagranicznych, ktorzy dokonuja likwidacji szkody w Polsce. Wowczas likwidacja ta odbywa sie najczesciej za posrednictwem tzw. reprezentanta (korespondenta) zagranicznego towarzystwa ds. roszczen w Polsce. (NIE POLENAMY – likwidacja szkody może trwać 90 dni a często i dłużej)

Kim jest korespondent / reprezentant ds. roszczeń w Polsce?

Reprezentantem/korespondentem zagranicznego (niemieckiego, szwajcarskiego lub austriackiego) towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce jest zawsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe, ktore w imieniu zagranicznego ubezpieczyciela przyjmuje na terenie Polski zgloszenia dotyczace szkod drogowych powstalych za granica. Obowiązek wyznaczenia reprezentantów do spraw roszczeń w Polsce spoczywa na każdym zakładzie ubezpieczeń działającym na terenie Unii Europejskiej, który oferuje i zawiera umowy ubezpieczenia OC wlascicieli pojazdów mechanicznych.

Ogolnie ujmujac zadaniem, jakie ma reprezentant do spraw roszczen w Polsce jest likwidacja szkód komunikacyjnych w imieniu i na rachunek odpowiedzialnego, zagranicznego zakładu ubezpieczeniowego. Reprezentant (korespondent) zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce musi posiadac swoja siedzibę w państwie, w którym został wyznaczony i załatwiać zgłaszane sprawy dotyczace szkod drogowych za granica w języku urzędowym tego państwa. Ponadto istniejaca instytucja reprezentanta ds. roszczen w Polsce jest elementem ralizacji prawa unijnego, jakim jest umożliwienie poszkodowanemu w szkodzie za granicą (Niemcy, Austria, Szwajcaria) dochodzenia odszkodowania w jego własnym kraju i języku.

Reprezentant zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce

Reprezentant (korespondent) ds. roszczen odszkodowawczych w Polsce jest scisle związany z zakładem ubezpieczeniowym zza granicy, który go wyznaczył. Towarzystwo ubezpieczeń i korespondent w Polsce laczy stosunek pełnomocnictwa, poniewaz reprezentant ds. roszczen w Polsce musi być umocowany do wypłaty odszkodowań osobom poszkodowanym w szkodach powstalych za granica w imieniu i na rachunek zagranicznego towarzystwa ubezpieczeń. Korespondent zagranicznego ubezpieczyciela w Polsce zbiera wiec od poszkodowanych informacje dotyczące okoliczności powstania szkody, przyjmuje zgloszenie szkody powstalej za granica i ma obowiązek rozpatrzenia sprawy w scisle okreslonym czasie do 90 dni. (NIE POLENAMY – likwidacja szkody może trwać 90 dni a często i dłużej) Reprezentant jest jednak związany wskazówkami zakładu ubezpieczeń przy dokonywaniu czynności likwidacyjnych w jego imieniu i wykonuje jego decyzje.

Dzięki istniejacej instytucji reprezentanta (korespondenta) do spraw roszczen w Polsce osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym za granicą (szkoda za granica) może zgłosić swoje roszczenie odszkodowawcze działającemu w państwie jej zamieszkania reprezentantowi do spraw roszczeń-( POLECAMY JEDYNIE W SZKODACH NIEWIELKICH ) . Jest to równoznaczne ze zgłoszeniem tego roszczenia zagranicznemu zakładowi ubezpieczniowemu dzialajacemu w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Jednak po upływie  90 dni poszkodowany musi otrzymać od reprezentanta ds. roszczen w Polsce  decyzje odszkodowawcza,  lub decyzjie częściowa z uzasadnieniem częściowej odmowy wypłaty lub uzasadnioną odpowiedź odmawiającą jakiejkolwiek wypłaty odszkodowania za szkody powstale za granica.

W celu przeprowadzenia likwidacji szkody (SZYBKO I SPRAWNIE)  za granicą bezposrednio z towarzystwem ubezpieczen pojazdu sprawcy  z  OC na podstawie niezależnej  i precyzyjnej opinii technicznej rzeczoznawcy MOTOEXPERT skontaktuj się z nami telefonicznie!

Pomożemy Ci załatwić wszystkie formalności związane z wyceną wartości szkody i  szybka i prawnie poprawena likwidacja twej szkody.

Szkoda z OC  w Niemczech, Austrii, Szwajcarii – Zgłoszenie szkody do reprezentanta w Polsce – Zgłoszenie zagranicznej szkody bezposrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy pojazdu w Austrii, Niemczech,Szwajcarii, Luksemburgu – jest POLECANE o ile szkody sa powazne.

Korespondent ds. roszczen odszkodowawaczych w Polsce – Reprezentant zagranicznego ubezpieczyciela na terenie Polski – Kim jest reprezentant zagranicznego towarzystwa ubezpieczen w Polsce?

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON