SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Reprezentant zagranicznego ubezpieczyciela ds. roszczeń

Kim jest reprezentant zagranicznego towarzystwa ds. roszczeń w Polsce? Gdzie zglosic szkode? Czy warto zglosic szkode w Polsce czy w Niemczech?

Szkody drogowe za granicą  np. w  Niemcy, Austria, Szwajcaria) Czy zglosic w Polsce czy w kraju powstania szkody np. w Nimeczech ?

Szkody drogowe powstale za granica – Niemcy, Austria, Szwajcaria – nie naleza obecnie do rzadkosci. Rownie duza jest takze liczba Polakow poszkodowanych w szkodach zagranicznych, ktorzy dokonuja likwidacji szkody w Polsce. Wowczas likwidacja ta odbywa sie najczesciej za posrednictwem tzw. reprezentanta (korespondenta) zagranicznego towarzystwa ds. roszczen w Polsce.

Kim jest korespondent / reprezentant ds. roszczeń w Polsce?

Reprezentantem/korespondentem zagranicznego (niemieckiego, szwajcarskiego lub austriackiego) towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce jest zawsze polskie towarzystwo ubezpieczeniowe, ktore w imieniu zagranicznego ubezpieczyciela przyjmuje na terenie Polski zgloszenia dotyczace szkod drogowych powstalych za granica. Obowiązek wyznaczenia reprezentantów do spraw roszczeń w Polsce spoczywa na każdym zakładzie ubezpieczeń działającym na terenie Unii Europejskiej, który oferuje i zawiera umowy ubezpieczenia OC wlascicieli pojazdów mechanicznych.

Ogolnie ujmujac zadaniem, jakie ma reprezentant do spraw roszczen w Polsce jest likwidacja szkód komunikacyjnych w imieniu i na rachunek odpowiedzialnego, zagranicznego zakładu ubezpieczeniowego. Reprezentant (korespondent) zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce musi posiadac swoja siedzibę w państwie, w którym został wyznaczony i załatwiać zgłaszane sprawy dotyczace szkod drogowych za granica w języku urzędowym tego państwa. Ponadto istniejaca instytucja reprezentanta ds. roszczen w Polsce jest elementem ralizacji prawa unijnego, jakim jest umożliwienie poszkodowanemu w szkodzie za granicą (Niemcy, Austria, Szwajcaria) dochodzenia odszkodowania w jego własnym kraju i języku.

Reprezentant zagranicznego towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce

Reprezentant (korespondent) ds. roszczen odszkodowawczych w Polsce jest scisle związany z zakładem ubezpieczeniowym zza granicy, który go wyznaczył. Towarzystwo ubezpieczeń i korespondent w Polsce laczy stosunek pełnomocnictwa, poniewaz reprezentant ds. roszczen w Polsce musi być umocowany do wypłaty odszkodowań osobom poszkodowanym w szkodach powstalych za granica w imieniu i na rachunek zagranicznego towarzystwa ubezpieczeń. Korespondent zagranicznego ubezpieczyciela w Polsce zbiera wiec od poszkodowanych informacje dotyczące okoliczności powstania szkody, przyjmuje zgloszenie szkody powstalej za granica i ma obowiązek rozpatrzenia sprawy w scisle okreslonym czasie do 90 dni. Reprezentant jest jednak związany wskazówkami zakładu ubezpieczeń przy dokonywaniu czynności likwidacyjnych w jego imieniu i wykonuje jego decyzje.

Dzięki istniejacej instytucji reprezentanta (korespondenta) do spraw roszczen w Polsce osoba poszkodowana w wypadku komunikacyjnym za granicą (szkoda za granica) może zgłosić swoje roszczenie odszkodowawcze działającemu w państwie jej zamieszkania reprezentantowi do spraw roszczeń-( POLECAMY JEDYNIE W SZKODACH NIEWIELKICH ) . Jest to równoznaczne ze zgłoszeniem tego roszczenia zagranicznemu zakładowi ubezpieczniowemu dzialajacemu w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii. Jednak po upływie  90 dni poszkodowany musi otrzymać od reprezentanta ds. roszczen w Polsce  decyzje odszkodowawcza,  lub decyzjie częściowa z uzasadnieniem częściowej odmowy wypłaty lub uzasadnioną odpowiedź odmawiającą jakiejkolwiek wypłaty odszkodowania za szkody powstale za granica.

W celu przeprowadzenia likwidacji szkody (SZYBKO I SPRAWNIE)  za granicą bezposrednio z towarzystwem ubezpieczen pojazdu sprawcy  z  OC na podstawie niezależnej  i precyzyjnej opinii technicznej rzeczoznawcy MOTOEXPERT skontaktuj się z nami telefonicznie!

Pomożemy Ci załatwić wszystkie formalności związane z wyceną wartości szkody i  szybka i prawnie poprawena likwidacja twej szkody.

Szkoda z OC  w Niemczech, Austrii, Szwajcarii – Zgłoszenie szkody do reprezentanta w Polsce – Zgłoszenie zagranicznej szkody bezposrednio w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy pojazdu w Austrii, Niemczech,Szwajcarii, Luksemburgu – jest POLECANE o ile szkody sa powazne.

Korespondent ds. roszczen odszkodowawaczych w Polsce – Reprezentant zagranicznego ubezpieczyciela na terenie Polski – Kim jest reprezentant zagranicznego towarzystwa ubezpieczen w Polsce?

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON