SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Likwidacja szkody po wypadku w Niemczech

Wypadek w Niemczech – Likwidacja szkód

Praktycznie każdy wypadek w Niemczech wiąże się z koniecznością podjęcia stosownych kroków w zakresie szeroko rozumianej likwidacji szkód komunikacyjnych. Podstawowym działaniem  jest w tej kwestii poinformowanie tuż po zdarzeniu drogowym odpowiednich służ, przede wszystkim Policji. Zgłoszenia zdarzenia drogowego może dokonać każdy, bez względu na to, czy dana osoba jest bezpośrednim uczestnikiem wypadku – sprawcą lub poszkodowanym – czy też przypadkowym świadkiem. Wartym podkreślenia jest jednak fakt, iż każdy wypadek w Niemczech pod względem formalno-prawnym rozpatrywany jest zgodnie z niemieckim prawem, a likwidacja szkód również odbywa się na prawie niemieckim.

Wielu Polaków uczestniczących w wypadkach w Niemczech nie bez powodu odczuwa lęk i obawę przed działaniami związanymi z likwidacją szkody za granicą. Fakt ten wynika przede wszystkim z nieznajomości niemieckiego prawa, a często także braku odpowiedniej znajomości języka niemieckiego. Warto jednak pamiętać, że istnieją firmy zajmujące się opiniowaniem a często również likwidacją szkód komunikacyjnych na terenie Niemiec. Z ich pomocy może skorzystać zarówno kierowca, który jest uczestnikiem wypadku w Niemczech, jak i każda osoba poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego.

Faktem jest jednak to, że w zależności od rodzaju zdarzenia drogowego oraz tego, czy jesteśmy poszkodowanymi właścicielami auta czy sprawcami zdarzenia, mogą być podejmowane przez nas zupełnie inne działania. Jeśli Polak jest sprawcą zdarzenia drogowego na terenie Niemiec firma lub instutuacja doradcza z zakresu likwidacji szkód może udzielić pomocy prawnej pozwalającej na zniwelowanie ewentualnych konsekwencji formalno-prawnych. Oczywistym jest bowiem fakt, iż za wypadek w Niemczech odpowiada przede wszystkim jego sprawca, nie mniej jednak okoliczności zdarzenia drogowego mogą w istotny sposób wpływać na faktyczną ocenę sytuacji w aspekcie prawnym.

Kiedy z kolei miał miejsce wypadek w Niemczech, w którym Polak (polski kierowca) został osobą poszkodowaną nie z własnej winy, warto pamiętać, że likwidacja szkód na prawie niemieckim może być dla niego pod wieloma względami korzystna. Aby jednak możliwe było szybkie rozpoczęcie procedury likwidacyjnej na terenie Niemiec osoba poszkodowana winna pamiętać, by tuż po wypadku w Niemczech spisać dane sprawcy zdarzenia oraz dane jego firmy ubezpieczeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem numeru polisy ubezpieczeniowej. Poszkodowany w zdarzeniu na terenie Niemiec Polak ma bowiem prawo ubiegać się o odszkodowanie z tytułu poniesionych strat, które wypłaci niemiecki ubezpieczyciel sprawcy wypadku.

Wypadek samochodowy – Kolizja drogowa – Niemcy

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON