SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Rzeczoznawca samochodowy w Niemczech

Rzeczoznawca samochodowy po kolizji w Niemczech

Wyjeżdżając do Niemiec i prowadząc samochód musimy sobie zdawać sprawę z ryzyka, jakie ponosimy w razie ewentualnego wypadku. Nawet ostrożna jazda nie wyklucza bowiem możliwości nastąpienia kolizji drogowej z winy innego użytkownika drogi. Warto więc wcześniej zapoznać się z informacjami o tym, jak zachować się w sytuacji, gdy do zdarzenia drogowego dojdzie za granicą.

Nawet jeśli obyło się bez ofiar i ciężkich obrażeń u pasażerów pojazdów standardem powinno być wezwanie na miejsce zdarzenia Policji, a jeśli nie znamy języka niemieckiego pomocny może okazać się kontakt z tłumaczem, który w naszym imieniu udzieli wyjaśnień.  W dalszej kolejności, po uzyskaniu danych sprawcy zdarzenia, niezbędne jest skorzystanie z pomocy rzeczoznawcy samochodowego – jeśli oczywiście wypadek spowodował szkody w pojeździe. Rzeczoznawca samochodowy w Niemczech to fachowiec, który dokona na zlecenie poszkodowanego wyceny wartości powstałej szkody. Godną uwagi dla polskich poszkodowanych może być np. sieć rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT z centralą w Norymberdze (Niemcy).

Rzeczoznawca samochodowy w Niemczech należący do  sieci MOTOEXPERT dzięki znajomości języków polskiego i niemieckiego jest w stanie pomóc osobie poszkodowanej nie z własnej winy w wypadku lub kolizji samochodowej na terenie Niemiec. Niemiecki rzeczoznawca samochodowy po wypadku w Niemczech może dokonać niezależnej kalkulacji szkody (poszkodowany nie z własnej winy Polak ma prawo do skorzystania z usług niezależnego eksperta techniki samochodowej) oraz sporządzi powypadkową opinię techniczną, która pozwoli poszkodowanemu ubiegać się o odszkodowanie powypadkowe.

Rzeczoznawcy samochodowi w Niemczech poza realizacją usług rzeczoznawczych często służą  osobom poszkodowanym również poradami technicznymi, udzielając informacji na temat zasad likwidacji szkody w Niemczech i sporządzania wyceny powstałych uszkodzeń.  Ekspertyza powypadkowa, która zostaje wykonana przez rzeczoznawcę samochodowego w Niemczech nierzadko potem okazuje się lepszą i korzystanieją dla poszkodowanego opinią, w której uwzględnione są ceny oryginalnych części zamiennych oraz niemieckie stawki roboczogodzinowe. Dokonując wyceny szkody komunikacyjnej na terenie Polski często nie można liczyć na tak likratywne odszkodowanie, jak wówczas, gdy kalkulacją szkody zajmie się rzeczoznawca z Niemiec.

Często poszkodowani za granicą polscy kierowcy dochodząc odszkodowania za wypadek samochodowy na terenie Niemiec bazują na informacjach uzyskanych od rzeczoznawcy w Niemczech. Dlatego też bardzo ważne jest, żeby możliwie jak najszybciej po wypadku skontaktować się z rzeczoznawcą z sieci MOTOEXPERT i nie odkładać wyceny szkody na później. Im szybciej osoba poszkodowana sporządzi wycenę szkód, tym szybciej może uzyskać należne jej pieniądze. Rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT w Niemczech są w stanie dokonać dokładnej wyceny szkód w przeciągu kilku dni, a dodatkowo koszt ich usługi może zostać pokryty bezpośrednio przez towarzystwo ubezpieczeniowe sprawy wypadku drogowego.

Rzeczoznawca samochodowy – Wypadek drogowy w Niemczech

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON