SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadek polskiego kierowcy w Niemczech

Wypadek w Niemczech z udziałem polskiego samochodu

Wielu Polaków, często nie z własnej winy, uczestniczy w wypadku samochodowym w Niemczech, czego efektem są większe lub mniejsze straty materialne. Mowa tu przede wszystkim o stratach związanych z uszkodzeniem lub zniszczeniem samochodu. Ogólnie wiadomo, że każdy wypadek w Niemczech powinien być zgłoszony do odpowiednich służb, przede wszystkim Policji. Inaczej rzecz ujmując, każdy wypadek w Niemczech, nawet jeśli jest na pozór niegroźną kolizja, powinien zostać odnotowany w policyjnych dokumentach, dzięki czemu uczestnik zdarzenia będzie mógł powołać się na policyjny protokół sporządony na miejscu zdarzenia drogowego.

Może się jednak zdarzyć, że sprawca wypadku w Niemczech, którym może być np. obywatel tego kraju, zaproponuje swoistą ugodę, dając do podpisania osobie poszkodowanej dokument, w którym poszkodowany polski kierowca oświadczy, iż nie będzie dochodził swoich praw do odszkodowania. Mając na uwadze ten fakt warto zaznaczyć, że w żadnym wypadku nie należy podpisywać jakiekolowiek oświadczenia, jeśli będąc poszkodowanymi nie znamy języka niemieckiego. Najlepszym rozwiązaniem w tej kwestii jest więc uzyskanie pomocy ze strony kompetentnych jednostek (Policja), dla których  wypadek w Niemczech z udziałem obcokrajowca nie jest niczym zaskakującym. Warto podkreślić, że jeśli wypadek w Niemczech spowodował szkody w pojeździe polskiego kierowcy to również likwidacja szkody będzie odbywała się na prawie niemieckim.

W praktyce oznacza to, że poszkodowany Polak może wiele zyskać – w sensie materialnym – dokonując likwidacji szkody na terenie Niemiec i otrzymując odszkodowanie z Niemiec. Jest to związane bezpośrednio z lukratywniejszą wyceną szkody komunikacyjnej, która zgodnie z niemieckim prawem obejmuje np. koszty pomocy prawnej i koszty rzeczoznawcze. Warto podkreślić, że firmy zajmujące się likwidacją szkód komunikacyjnych szczegółowo i nader wnikliwie analizują każdy wypadek w Niemczech, poszukując jednocześnie najbardziej optymalnych rozwiązań. Dla wielu poszkodowanych Polaków szczególnie ważny może być fakt, iż mogą oni otrzymać nie tylko zwrot kosztów niezbędnych do usunięcia skutków zdarzenia, ale także korzystne odszkodowanie obejmujące koszty dodatkowe, jakie przewiduje niemieckie prawo. Rozwiązanie to jest możliwe przede wszystkim wtedy, gdy osoba poszkodowana skorzysta pomocy prawnej, przeprowadzając likwidację szkód komunikacyjnych na terenie Niemiec.

Wypadek drogowy Niemcy – Wypadek samochodowy w Niemczech

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON