SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Co zrobić po kolizji w Niemczech?

Kolizja w Niemczech a nieznajomość języka

Kolizja w Niemczech to potoczna nazwa zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał jedynie pojazd, natomiast kierowcom (uczestnikom zdarzenia) nic się nie stało. Jeżeli dochodzi do takiego incydentu w obcym kraju, poszkodowany Polak zazwyczaj wpada w panikę – głównie z powodu niewystarczającej znajomości języka. Występują wówczas uzasadnione obawy, czy otrzyma należne odszkodowanie i czy będzie go stać na naprawę pojazdu. A co z pojazdem drugiego kierowcy jeśli kolizja w Niemczech nastąpiła np. z naszej winy?

Nieznajomość języka niemieckiego lub słaba jego znajomość nie musi być dużym problemem. Gdy często podróżujemy po Niemczech warto zawczasu zaopatrzać się w numer do  tłumacza lub kogoś kto zna język, a także zanotować kontakt do centrali firmy MOTOEXPERT. Pozowli to na to, aby podczas ewentualnej kolizji w Niemczech nie wpaść w panikę, tylko postępować racjonalnie. Należy pamiętać, że podczas niezawinionej szkody powstałej w wypadku drogowym mamy prawo zlecić wskazanemu przez nas rzeczoznawcy samochodowemu z Niemiec sporządzenie niezależnej opinii rzeczoznawczej i ustalenie wartości szkody, co pozwoli na dochodzenie i uzyskanie odszkodowania i jego kwotę.

Kolizja w Niemczech należy do tego typu zdarzeń drogowych, w których nie ma znaczenia czy do stłuczki dochodzi w naszym kraju czy za granicą. Po wypadku drogowym oraz kolizji w Niemczech duże znaczenie ma bowiem, tak samo jak w Polsce, odpowiednia i fachowa kalkulacja szkód oraz wycena uszkodzonego auta. Ważne jest więc to, aby rzeczoznawca samochodowy mógł zobaczyć auto możliwie jak najszybciej po kolizji w Niemczech. Wówczas nie powinno być większych problemów i nieporozumień z ustaleniem zakresu i wartości  powstałej szkody. Podczas kolizji w Niemczech należy więc działać szybko i fachowo. Jeżeli zasięgniemy porady ekspertów w dziedzinie prawa i  rzeczoznawstwa, możemy być pewni, że fachowcy zrobią wszystko, abyśmy jako osoby poszkodowane uzyskali odpowiednie odszkodowanie.

Należy mieć na uwadze, że kolizja w Niemczech nawet w przypadku braku znajomości języka niemieckiego, wcale nie musi być problemem, jeżeli zwrócimy się do sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT z centralą w Norymberdze. Wybierając się do Niemiec warto zatem mieć przy sobie nie tylko numer alarmowy do niemieckiej Policji, ale także numer do MOTOEXPERT –  Rzeczoznawcy samochodowi z MOTOEXPERT pomagają osobom poszkodowanym w wyniku kolizji w Niemczech i nierzadko akceptują rozliczenie kosztów na podstawie podpisanej przez Polaka cesji wierzytelności, wykonując usługę w w tzw. sposób bezgotówkowy.

 Kolizja komunikacyjna Niemcy – Pomoc rzeczoznawcy samochodowego

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON