SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadek komunikacyjny w Polsce – jak się zachować?

25Niewielu z nas wie, jak należy się zachować, jeżeli jest się uczestnikiem wypadku lub kolizji samochodowej.

Jak się zachować w miejscu takiego zdarzenia?

  • Zatrzymać samochód, wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne, opuszczając samochód zwrócić uwagę, czy nie ma zagrożenia ze strony innych uczestników ruchu.

  • Udzielić pomocy poszkodowanym, jeżeli nie odnieśli większych obrażeń. Jeżeli obrażenia są znaczne, należy natychmiast wezwać pogotowie ratunkowe i policję dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Jeżeli stan poszkodowanych na to pozwala, należy przetransportować poszkodowanych w bezpieczne miejsce. Natomiast, jeżeli  są ofiary śmiertelne do przyjazdu policji nie wolno nic ruszać.

Powinniśmy pamiętać, że nieudzielenie pierwszej pomocy ofiarom wypadku jest przestępstwem.

  • Zabezpieczyć miejsce wypadku tak, aby znajdujące się na ulicy uszkodzone samochody nie stwarzały zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego, należy włączyć światła awaryjne, ustawić trójkąt ostrzegawczy, w razie konieczności zwerbować do pomocy innych uczestników ruchu. Jeżeli istnieje taka możliwość powinniśmy zepchnąć uszkodzone samochody z drogi na pobocze.

  • Wezwać policję, jeżeli istnieje taka konieczność np. nie ma porozumienia pomiędzy poszkodowanymi co do winy, zachodzi niebezpieczeństwo że zostało popełnione przestępstwo, jeżeli któryś z uczestników jest pod wpływem alkoholu lub w przypadku, kiedy wypadek miał miejsce z winy obcokrajowca. Jest to ważne, ponieważ posiadając notatkę z policji będzie mam łatwiej uzyskać odszkodowanie od zagranicznego Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

  • Spisać wszystkie niezbędne dane wszystkich uczestników zdarzenia: nazwiska, adresy, numery rejestracyjne samochodów, numery polis, nazwiska i adresy świadków wypadku. Jeżeli istnieje taka możliwość, dobrze jest zrobić w miejscu zdarzenia zdjęcia.

Powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy uczestnicy wypadku komunikacyjnego mają obowiązek podać innym uczestnikom swoje dane.

  • Nierozsądne jest podpisywanie jakichkolwiek dokumentów na miejscu.

  • Wezwać pomoc drogową, jeżeli uszkodzone samochody nie nadają się do dalszej jazdy. W tym przypadku powinniśmy skorzystać z pomocy drogowej współpracującej z siecią rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT, ponieważ – w przeciwieństwie do innych firm – za swoje usługi nie oczekują zapłaty od razu (koszt holowania samochodu waha się między 150 – 400 zł, a przypadku samochodów ciężarowych dochodzi nawet do 1200 zł), tylko rozliczają się bezgotówkowo, akceptując cesję wierzytelności podpisaną przez poszkodowanych.

Aby uzyskać informację o pomocach drogowych współpracujących z siecią MOTOEXPERT należy skontaktować się z centralą pod numerem telefonu +49 911 9646455.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON