SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Szkoda całkowita samochodu w leasingu

Wykup ubezpieczenia OC i AC dla pojazdu leasingowanego leży najczęściej po stronie korzystającego. To leasingobiorca powinien zapoznać się z warunkami obowiązywania umowy ubezpieczenia na pojazd będący przedmiotem umowy leasingowej. Na szczególną uwagę zasługuje obowiązywanie ubezpieczenia w momencie szkody całkowitej pojazdu.

Ubezpieczenia auta leasingowanego po szkodzie całkowitej

Zgodnie z obowiązującym prawem umowa ubezpieczenia obowiązkowego OC obowiązuje bez względu na sprawność danego auta. Do momentu kiedy samochód jest zarejestrowany na terenie państwa, bezwzględnie musi być objęty ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej. Nawet po wystąpieniu szkody całkowitej pojazdu, ubezpieczenie nadal obowiązuje oraz przedłuża się z roku na rok. Dopiero w momencie wyrejestrowania pojazdu na skutek jego całkowitego zniszczenia, ubezpieczający ma prawo rezygnować z ubezpieczenia OC.

Bardzo często leasingobiorcy zawierają umowy na dobrowolne ubezpieczenia AC, których okres obowiązywania może zostać skrócony w odpowiednich sytuacjach. Między innymi w przypadku szkody całkowitej pojazdu, umowa ubezpieczenia AC automatycznie wygasa. Wobec tego nie ma możliwości, iż umowa taka automatycznie zostanie wznowiona.

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON