SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Rozliczenie kosztów autocasco

Współpraca w zakresie wynajmu samochodów na zasadzie umowy leasingowej w znacznej mierze dotyczy przedsiębiorców, którzy w ten sposób szukają dla siebie korzyści. Jest to jednak z najchętniej wybieranych form posiadania pojazdu.

W związku z tym przedsiębiorcy traktują koszty utrzymania leasingu jako koszt podatkowy, co jest zgodne z obowiązującym prawem. Między innymi pod te koszty podciąga się również wydatki związane z wykupieniem odpowiedniego ubezpieczenie na samochodu.

Trzeba jednak wiedzieć, że w przypadku leasingu operacyjnego występują różnego rodzaju ograniczenia, których należy się stosować. Jednym z nich jest ograniczenie wynikające z limitu kosztów uzyskania przychodu. Dotyczy to pojazdów leasingowych, których wartość jest wyższa niż 20 000 euro.

Leasing auta o wartości powyżej 20 000 euro

Rozliczenie kosztów ubezpieczeń zakupionych w ramach umowy leasingowych auta, które warte jest więcej niż 20 000 euro, następuje w odpowiednich proporcjach. Ze względu na panujące powszechnie przepisy prawa, z których wynika limit –nie mogą one zostać rozliczone całościowo.

Bardzo ważne jest to aby została rozliczona taka część kosztów uzyskania przychodu, w jakiej zachowuje się równowartość wyżej wymienionej kwoty.

Kwota zostaje przeliczana na złotówki, zgodnie z obowiązującym na dzień podpisywania polisy ubezpieczeniowej, kursem waluty ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski.

Leasingobiorca, który jest jednocześnie przedsiębiorcom powinien zaznajomić się z przepisami obowiązującymi w zakresie rozliczania kosztów uzyskania przychodu, gdyż w znaczny sposób ułatwia to dokonywanie czynności z tym związanych.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON