SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Rodzaje roszczeń poszkodowanego

Prawo niemieckie przewiduje szereg roszczeń, do których prawo osoba poszkodowana w wypadku samochodowym a terenie Niemiec. Oczywiście nie trzeba korzystać ze wszystkich z nich. Warto jest na tyle zabezpieczyć swoje interesy, aby nie zostać stratnym podczas likwidacji szkody powstałej w wypadku samochodowym w państwach Unii Europejskiej. Jeżeli chodzi o zapoznanie się z rodzajami roszczeń i zakresem ich działania, warto skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Dzięki temu likwidacja szkody powstałej w Niemczech będzie przebiegała sprawniej.

Przede wszystkim poszkodowanemu przysługuje prawo do odszkodowania z tytułu naprawy samochodu. Powinno ono zawierać wszystkie koszty, które są niezbędne do przywrócenia stanu auta sprzed wypadku. Natomiast jeżeli szkoda ta wynosi więcej niż 130% wartości pojazdu ma się do czynienia ze szkodą całkowitą.

Poszkodowanemu przysługuje prawo do roszczenia odszkodowania za wykonanie dachowej opinii w zakresie ustalenia zakresu szkody. Wiąże się z tym zatrudnienie odpowiedniej osoby do wyceny szkody oraz oszacowania kosztów powiązanych z naprawą pojazdu.

Dodatkowym roszczeniem jest również roszczenie o zwrot kosztów poniesionych w związku z wezwaniem pomocy po wypadku samochodowym. Chodzi głównie o koszt rozmów telefonicznych, których celem było ściągnięcie pomocy drogowej. Pod uwagę bierze się również koszty związane z dojazdem do warsztatu, gdzie został odholowany pojazd lub też do miejsca zamieszkania. Odszkodowanie to przyznawane jest w formie ryczałtu.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON