SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Pomoc prawna przy uzyskaniu odszkodowania powypadkowego

Wybór odpowiedniego prawnika po szkodzie w Niemczech

Osoba poszkodowana w wypadku samochodowym, który miał miejsce na terenie Niemiec ma możliwość skorzystania z pomocy adwokata, który udzieli mu informacji o jego sytuacji prawnej. Jest to szczególnie ważna pomoc dla kierowców, którzy po raz pierwszy mają styczność z wypadkiem na drodze w Niemczech. Oczywiście poszkodowani, którzy we wcześniejszych latach również mieli tego rodzaju nieprzyjemne zdarzenie, mogą swobodnie skorzystać z usług. Adwokat bądź też radca prawny jest w stanie udzielić informacji na temat kolejnych kroków, jakie należy podjąć aby otrzymać odszkodowanie za wyrządzone szkody.

Poszkodowany ma swobodę co do wyboru usług prawnika, z którego skorzysta. W żaden sposób nie jest to ograniczone ani narzucone. Warto jednak przy takim wyborze kierować się rozsądkiem, aby skorzystać z usług kompetentnych osób. Najczęściej decyzja ta jest podejmowana w ogromnym stresie i nie ma czasu na zastanowienie się. Należy jednak przemyśleć swój wybór i podjąć współpracę z polecaną osobą, która posiada bardzo dobre opinie.

Wybór adwokata do reprezentowania w sprawie wypłaty odszkodowania przynosi wiele korzyści. Okres po wypadku samochodowym, który miał miejsce za granicą jest stosunkowo ciężki dla kierowcy, wobec czego potrzebuje on maksymalnie wiele wsparcia. Pomoc prawna w takiej sytuacji sprawia, że rozwiązanie problemów staje się o wiele łatwiejsze, a człowiek zaczyna być coraz bardziej spokojny, ponieważ ma pewność, iż otrzyma zadośćuczynienie.

Koszty związane z wynajęciem adwokata na terenie Niemiec

Wynagrodzenie adwokata, który ma zająć się sprawą uzyskania odszkodowania po wypadku na drodze w Niemczech zależy od rodzaju wypadku. Im bardziej sytuacja jest skomplikowana i zawiła, tym większe będą koszty związane z jego pracą. Należy jednak wiedzieć, iż stawki te są bardzo konkurencyjne i nie odbiegają od stawek obowiązujących w innych państwach europejskich.

Zgodnie z obowiązującym w Niemczech prawie koszty takie powinny być pokryte przez sprawcę wypadku. Jest to rodzaj roszczenia poszkodowanego w stosunku do osoby, która spowodowała wypadek i może być ono wzięte pod uwagę przez ubezpieczyciela sprawcy. To właśnie jego towarzystwo ubezpieczeniowe powinno pokryć koszty wyliczone na podstawie wystawionej przez prawnika fakturze.

Reprezentowanie poszkodowanego w sprawie uzyskania odszkodowania przez prawnika jest wygodnym rozwiązaniem. Daje także możliwość uzyskania informacji, na przykład na temat dodatkowych roszczeń, jakie może posiadać poszkodowany w stosunku do sprawcy. Ze względu, iż każdy wypadek samochodowy jest inny, inaczej traktuje się osoby biorące w nim udział.

Oczywiście jeżeli poszkodowany nie ma życzenia skorzystania z adwokata po wypadku na drodze w Niemczech, może nie podejmować współpracy w tym zakresie. Istnieje bowiem wiele innych rozwiązań, dzięki którym osoba poszkodowana będzie mogła za pośrednictwem osób trzecich starać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON