SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Jak skutecznie dochodzić roszczeń odszkodowawczych po wypadku?

Natężenie ruchu drogowego obecnie jest bardzo duże, a co za tym idzie nie trudno o niechciane zdarzenia drogowe w postaci stłuczek czy kolizji. Będąc stroną poszkodowaną w takim zdarzeniu, korzystamy z odszkodowania, które ma pokryć poniesione straty. Co jednak w sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie chce odszkodowania wypłacić lub też proponuje jego wysokość nieadekwatnie niską w porównaniu do poniesionych strat? Warto w takim wypadku zorientować się, jak skutecznie możemy dochodzić roszczeń odszkodowawczych po wypadku.

Wycena szkód powypadkowych — zaniżenie kosztorysu

Powszechnie spotykaną praktyką wśród ubezpieczycieli jest zaniżanie wysokości przyznawanego odszkodowania. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie musi zgadzać się na przyznaną rekompensatę. Odrzucenie przygotowanej oferty, jeśli odpowiednio do tego podejdziemy, może pozwolić nam uzyskać znacząco wyższe odszkodowanie. Potrzebna będzie nam w takim wypadku rzetelna wycena szkód powypadkowych przeprowadzona przez biegłego rzeczoznawcę, który dokona poprawy kosztorysu wykonanego przez rzeczoznawcę z ubezpieczalni. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że w takim wypadku konieczne będzie złożenie odwołania od przeprowadzonej wyceny szkody, a sprawa w takiej sytuacji w większości rozstrzygana będzie na drodze sądowej. Niemniej jest to szansa na uzyskanie o wiele wyższej rekompensaty, jeśli rzeczywiście szkody były znacząco większe niż te, które zostały na wstępie oszacowany. Tutaj musimy pamiętać o tym, że niezależny rzeczoznawca będzie obiektywny, a co za tym idzie, nie będzie zaniżał ani też zawyżał wyceny.

Roszczenia odszkodowawcze a likwidacja szkód

Dlaczego warto występować o swoje roszczenia odszkodowawcze po wypadku drogowym? Przede wszystkim dlatego, że adekwatna wycena pozwoli nam na pokrycie pełnych napraw związanych z powstałymi uszkodzeniami. Często bowiem jest tak, że pełna likwidacja szkód powypadkowych z ubezpieczenia jest niemożliwa, co dla wielu osób stanowi problem, gdyż brakująca kwota często okazuje się zbyt wysoka, by jej pokrycie z własnego budżetu było możliwe. Dlatego w przypadku gdy wycena zdaje nam się zbyt niska lub gdy ubezpieczyciel odmawia wypłacenia odszkodowania, powinniśmy zadbać o własne roszczenia odszkodowawcze po wypadku drogowym, podejmując wyżej opisane kroki.

Praktyki stosowane przez ubezpieczycieli są bardzo różne. Mają one jednak zawsze na celu umniejszenie kwoty wypłacanego odszkodowania lub też całkowite jego wstrzymanie, dlatego warto wiedzieć, że mamy prawo dochodzić swoich roszczeń i tym samym warto wiedzieć jak zrobić to w skuteczny sposób.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON