SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Opiniowanie szkód po wypadkach komunikacyjnych – czyli w czym pomoże rzeczoznawca samochodowy

rzeczoznawca samochodowyGłównym obszarem działań rzeczoznawcy samochodowego jest przygotowanie opinii odnośnie do powstałych szkód na skutek zdarzenia drogowego. Sporządza on także kosztorys koniecznych do wykonania napraw po wypadku, a także pomaga w procesie likwidacji szkód powypadkowych w przypadku osoby poszkodowanej. Warto zaznaczyć, że obszar usług świadczonych przez rzeczoznawców jest szerszy niż tylko opiniowanie w przypadku zdarzenia drogowego, jednak w tym wpisie będzie nas interesować tylko ten obszar.

Rzeczoznawca samochodowy — kiedy skorzystać ze wsparcia

Korzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego nie jest szczególnie powszechne, zwykle ograniczamy się do wizyty rzeczoznawcy z ubezpieczalni. Jego wycena często okazuje się jednak niesatysfakcjonująca, dlatego, jeśli z przygotowanym kosztorysem się nie zgadzamy, zawsze warto rozważyć skorzystanie z drugiej opinii. Biegły rzeczoznawca samochodowy z niezależnego źródła może przygotować odrębną ekspertyzę. Może ona zawierać poprawienie, jeśli zajdzie taka konieczność, zaniżonego kosztorysu. Warto zaznaczyć, że niezależny rzeczoznawca samochodowy nie tylko przygotuje nowy kosztorys szkody, ale także pomoże w przygotowaniu wniosku z odwołaniem odnośnie do zaniżonej kwoty odszkodowania. Skorzystanie z takiego wsparcia w wielu sytuacjach może okazać się dla nas jedyną szansą na uzyskanie odpowiedniej rekompensaty.

Wypadek za granicą — z tym problemem do rzeczoznawcy

Szczególnie problematyczne, jeśli chodzi o uzyskanie odszkodowania za zdarzenia, są wypadki, które mają miejsce za granicą — tutaj, jeśli chcemy liczyć na uzyskanie rekompensaty, musimy skorzystać z pomocy specjalisty. W przypadku zaistnienia takiej sytuacji dobrym wyborem dla osoby poszkodowanej będzie międzynarodowy rzeczoznawca samochodowy, posiadający uprawnienia do działania na obszarze różnych krajów. Będący w stanie przygotować odpowiednią dokumentację w różnych językach, będzie dużym wsparciem. Nie tylko bowiem dokona on wyceny powstałych na skutek zdarzenia szkód, ale także pomoże w przeprowadzeniu całego procesu zmierzającego do uzyskania odszkodowania. Jeśli do zdarzenia doszło za granicą, zawsze można skorzystać z usług firmy, działającej na tym terenie. Niemiecki rzeczoznawca pomoże w przypadku zdarzeń powstałych na autobanie czy innych drogach zachodniego sąsiada. Obiektywna i rzetelna opinia wystawiona przez lokalnego rzeczoznawcę jest zwykle bezproblemowo honorowana przez ubezpieczycieli, w związku z czym cała procedura uzyskania należnej rekompensaty także ulega skróceniu, co działa dodatkowo na korzyść osoby poszkodowanej.

Korzystając ze wsparcia rzeczoznawcy samochodowego, można uzyskać znaczącą pomoc w wyegzekwowaniu należnego odszkodowania za szkody powstałe w zdarzeniu drogowym, co pozwala osobie poszkodowanej uniknąć wielu problemów, które często pojawiają się przy tej procedurze. Warto pamiętać o tym, że jeśli do zdarzenia doszło za granicą, decydując się na współpracę z rzeczoznawcą, działającym terenie kraju, w którym miało miejsce zdarzenie, dzięki jego wsparciu uzyskanie odszkodowanie będzie możliwie w zdecydowanie krótszym czasie.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON