SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadek na autobanie w Niemczech – co powinieneś wiedzieć

Wypadki przytrafiają się nawet najostrożniejszym kierowcom, a co dopiero na tak ruchliwych drogach jak niemiecki autoban. Duże natężenie ruchu, zdarzenie komunikacyjne w obcym kraju, bariera językowa — to wszystko może zestresować, a co za tym idzie, trudno w takiej sytuacji o zachowanie spokoju. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zorientować się w tym, jak należy postępować, jakie prawa nam przysługują i na co musimy zwrócić szczególną uwagę.

Wypadek na autobanie w Niemczech — postępowanie po zdarzeniu

Jak w przypadku każdego zdarzenia, tak i w przypadku, gdy miejsce ma wypadek na autobanie w Niemczech, najważniejsze są pierwszej chwile po samym zdarzeniu. To, co oczywiste, w takiej sytuacji w pierwszej kolejności należy zatrzymać pojazd i sprawdzić, w jakim stanie są pozostali członkowie zdarzenia. Jeśli miejsce miała tylko kolizja, sprawa jest uproszczona. Gorzej, jeśli miejsce miał wypadek, czyli ktoś został poszkodowany w wyniku takiego zdarzenia, wówczas procedura się wydłuży, a samo zdarzenie może się okazać problematyczne. Bez względu jednak na charakter zdarzenia komunikacyjnego, powinniśmy wezwać policję, która sporządzi stosowny formularz lub notatkę z miejsca zdarzenia — pamiętajmy o tym, by zabrać jedną kopię dla siebie, bowiem będzie to podstawa do wystąpienia o odszkodowania, jeśli wypadek na autostradzie w Niemczech zaistniał nie z naszej winy. Jeśli miejsce miała kolizja, a policja nie została wezwana, pamiętajmy o tym, by nie podpisywać dokumentów, których nie rozumiemy, zwłaszcza dokumentów o przyznaniu do winy, jeśli uważamy się za stronę niezawinioną. Częstym problemem w takiej sytuacji jest bariera językowa, dlatego zwykle, jeśli miejsce ma wypadek samochodowy w Niemczech lub innym obcym kraju, najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie dla nas wezwanie policji, która za nas zajmie się rozstrzygnięciem kwestii, kto ponosi winę za zdarzenia, jak i koniecznością zebrania potrzebnych danych oraz sporządzenie informacji odnośnie do wypadku — dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że posiadamy komplet potrzebnej później dokumentacji.

Jakie prawa przysługują po wypadku w Niemczech

Zdarzenie komunikacyjne powstałe na terenie Niemiec to problem, który jest rozłożony w czasie. Musimy pamiętać tu o konieczności likwidacji szkody powypadkowej, o wystąpieniu o odszkodowanie, itd. Załatwienie tego typu formalności, zwłaszcza w obcym kraju, niesie za sobą pewne trudności, dlatego warto wiedzieć, jakie prawa przysługują nam na terenie Niemiec. I tak pierwszą rzeczą, z której powinniśmy zdawać sobie sprawę, jest fakt, że jeśli miejsce ma wypadek w Niemczech, mamy prawo do skorzystania z darmowej pomocy adwokata. Jest to bardzo istotne, bo dzięki temu załatwienie wszystkich formalności staje się o wiele prostsze, a samą sprawą pokieruje osoba doświadczona i, co ważne, zaznajomiona z przepisami i językiem. Po drugie warto mieć świadomość, że wypadek w Niemczech na autostradzie oraz innych drogach uprawnia do wystąpienia o odszkodowanie na warunkach niemieckiego prawa, które jest korzystniejsze niż polskie, jeśli chodzi o wysokość rekompensaty i o to, za co ona jest przyznawana. Należy jednak się liczyć z tym, że procedura dla osoby całkowicie nieznającej języka może być problematyczna, a co za tym idzie, tu już potrzebna będzie pomoc.

Wypadek na autobanie to zdarzenie komunikacyjne, które może się przytrafić każdemu, to samo tyczy się podróżowania po innych drogach zachodniego sąsiada, dlatego, jeśli wybieramy się w podróż, dobrze zawczasu dowiedzieć się, jak w takim przypadku powinniśmy postępować i, przede wszystkim, jakie prawa nam przysługują ze względu na zaistniałą sytuację.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON