SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Jak się zachować w przypadku kolizji z obcokrajowcem?

Kolizja drogowa to zdarzenie problematyczne i stresujące samo w sobie, a co dopiero gdy okazuje się, że sprawcą takiego zdarzenia jest obcokrajowiec. Obecnie dzieje się tak coraz częściej i to nie tylko na zagranicznych wakacjach, dlatego warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji i na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Wypadek drogowy z obcokrajowcem — jak postępować

Kolizja czy inne zdarzenie drogowe to zawsze nieprzyjemna i problematyczna sytuacja, a co dopiero gdy uczestnikiem jest obcokrajowiec, wówczas sprawy komplikują się jeszcze bardziej — warto więc przygotować się do takiego zdarzenia, tym bardziej, że jego prawdopodobieństwo jest coraz większe. Od czego zacząć? Największym problemem, gdy ma miejsce wypadek drogowy z obcokrajowcem, jest zazwyczaj bariera językowa, dlatego by możliwie jak najbardziej ograniczyć tę niedogodność, warto zawsze mieć przy sobie uniwersalne druki oświadczenia dla sprawcy i poszkodowanego. Są one w języku polskim i angielskim, co w większości przypadków pozwala już na bezpieczne i zrozumiałe ich wypełnienie. Jeśli jednak pomimo tego nadal pozostają pewne niejasności lub nie ma możliwości porozumienia się ze sprawcą, wówczas zawsze należy wezwać na miejsce zdarzenia policję, która to sporządzi stosowną notkę.

Wypadek samochodowy z obcokrajowcem — co ma znaczenie

Jeśli dochodzi do zdarzenia, jakim jest wypadek samochodowy z obcokrajowcem, naturalne jest, że będąc stroną poszkodowaną, będziemy chcieli wystąpić o odszkodowanie. Formalności, z jakimi przyjdzie nam się w tym wypadku zmierzyć, są nieco bardziej skomplikowane, bowiem tutaj wystąpić o odszkodowanie będziemy musieli do przedstawiciela roszczeniowego firmy ubezpieczającej obcokrajowca. Tu jednak jedna istotna informacja – to, w jaki sposób będą przebiegały procedury, będzie zależało nie od tego, z jakiego kraju pochodzi sam sprawca zdarzenia komunikacyjnego, a od tego, w jakim państwie został ubezpieczony jego samochód. Jest to o tyle dobre, że jeśli do zdarzenia doszło w Polsce i samochód, nawet kierowany przez obcokrajowca, jest tu ubezpieczony, to na naszych warunkach będzie przebiegać procedura wypłacenia odszykowania z polisy sprawcy.

Kolizja z obcokrajowcem to zdarzenie, które samo w sobie jest stresujące, a w wielu sytuacjach może okazać się także dość kłopotliwe, dlatego warto przygotować się do takiej ewentualności i wiedzieć, jak w takim przypadku powinniśmy postępować i na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli chcemy uniknąć dodatkowych trudności przy załatwianiu formalności.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON