SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wypadek drogowy w Niemczech

Jak zachować się na miejscu wypadku?

W obecnych czasach coraz większa ilość decyduje się na podróże po Europie, ale również po całym świcie. W zależności od odległości, społeczeństwo korzysta z różnego rodzaju środków lokomocji. Jeżeli chodzi o podróże do Niemiec to najczęściej wybieranym pojazdem jest samochód. Ludzie podróżują za zachodnią granicę autem w różnych celach i na różne okresy czasu. Mimo wszystko przed każdym wyjazdem powinno zapoznać się z zasadami panującymi na drodze w Niemczech, aby wiedzieć jak zachować się w każdej sytuacji. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemności, które mogą spotkać podróżnych z zagranicy.

W pierwszej kolejności podczas wypadku samochodowego w Niemczech należy zadbać o dalsze bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w kolizji, ale również tych, którzy mogą do niej dołączyć. Konieczne jest włączenie świateł awaryjnych, które będą ostrzegały przejezdnych kierowców o tym, iż coś zaczęło się dziać na drodze. Bezwzględnie należy przyodziać kamizelkę odblaskową, dzięki której będzie się bardziej widocznym na miejscy wypadku. Po spełnieniu tych warunków, można przystąpić do czynności mającej na celu umieszczenia na jezdni trójkąta ostrzegawczego, w odległości około 100 metrów od miejsca zdarzenia. Te wszystkie czynności korzystanie wpływają na bezpieczeństwo reszty podróżnych na drodze, na której wydarzył się wypadek samochodowy, stąd też stawia się ogromny nacisk na wypełnianie swoich obowiązków przez kierowców.

Opieka nad poszkodowanymi w wypadku

Po tym jak zadbało się o dalsze bezpieczeństwo na miejscy wypadku samochodowego na terenie Niemiec, należy przystąpić do dalszych czynności mających na celu udzieleniu pomocy rannym. Oczywiście powinno się wezwać jak najszybciej odpowiednie służby, które są w stanie udzielić specjalistycznej pomocy. Powszechnie znane numery telefony w Niemczech to 110 i 112, z których swobodnie można dzwonić z telefonów komórkowych czy budek telefonicznych, nie ponosząc za to żadnych kosztów. Zawsze należy pamiętać, iż przywołanie pomocy medycznej powinno odbyć się niezwłocznie po tym, jak zabezpieczy się miejsce wypadku drogowego w Niemczech.

Na drogach niemieckich, a w szczególności na autostradach są przystosowane słupy do wzywania pomocy w szczególnych przypadkach. Równomiernie rozstawione słupy z telefonami służą do szybkiego połączenia się z odpowiednimi służbami, które będą w stanie przybyć na miejsce wypadku drogowego. Warto jest więc podczas podróży zwracać uwagę na to, w których miejscach i jak często są one rozstawione, ponieważ nigdy nie wie się kiedy będą przydatne. Są to bardzo przydatne urządzenia, dzięki którym jest możliwość uratowania życia bardzo wielu osobom.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON