SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Korzystając z pojazdu w ramach umowy leasingowej trzeba mieć świadomość, iż taki samochód należy ubezpieczyć. Zakres ubezpieczenia zawsze musi być zgodny z warunkami podyktowanymi przez leasingodawcę. Oczywiście korzystający ma możliwość zawarcia ubezpieczenia we własnym zakresie, jednak należy zastanowić się nad tym, czy jest to opłacalne. W niektórych sytuacjach właściciel auta leasingowanego posiada wypracowane bardzo korzystne warunku, na których zawierane są ubezpieczenia aut wykorzystywanych w ramach umowy leasingowej.

Leasingobiorca zawierając ubezpieczenie we własnym zakresie bardzo często jest obciążany dodatkową opłatą. Jest to symboliczna kwota 100 lub 200 złotych, która wpłacana jest na rzecz właściciela pojazdu w ramach zawartej umowy. Z reguły jest ona jednorazowa, jednak zdarzają się sytuacje, iż leasingobiorca pobiera takową opłatę corocznie.

Opłata za wykupienie ubezpieczenia niepochodzącego od towarzystwa ubezpieczeniowego współpracującego z leasingodawcą ma na celu zniechęcić korzystające z wybrania takiego rozwiązania. Dzięki temu właściciel pojazdu ma pewność, iż ubezpieczenie pochodzi z pewnego źródła, a w razie wystąpienia jakiejkolwiek kolizji drogowej, pokryje ono wyrządzone szkody. Z pewnością jest to bardzo korzystane rozwiązanie dla leasingodawcy, jednak nie zawsze dla użyczającego.

 

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON