SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Ubezpieczenie samochodu w leasingu

Leasingobiorca zawierający umowę leasingową na wynajmowane auto nie staje się jego właścicielem. Ma możliwość podpisania polisy ubezpieczeniowej we własnym zakresie, jednak nie to nie zmienia faktu, iż pozostaje tylko osobą korzystającą. Biorąc to pod uwagę towarzystwa ubezpieczeniowe nie przyznają takim kierowcom zniżek za bezszkodową jazdę. Jest to krzywdzące dla użytkowników pojazdów leasingowanych, jednak nie ma możliwości aby zostało to zmienione.

Bez względu na okres przez jaki leasingobiorca ubezpiecza auto z którego korzysta, towarzystwo ubezpieczeniowe nie przyznaje mu żadnych zniżek za bezszkodową jazdę. Kierowca, który nie miał żadnej szkody na drodze użytkując auto leasingowane jest traktowany przez ubezpieczyciela jakby w ogóle nie jeździł lub nie miał wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Wypracowane wcześniej zniżki za bezszkodowość nie są również uznawane przy podpisywaniu polisy, wobec czego nie otrzyma się obniżki ceny ubezpieczenia.

Pozytywną stroną tej sytuacji jest jednak fakt, iż w przypadku wykupienia polisy ubezpieczeniowej oferowanej przez leasingobiorcę, ewentualna utrata zniżek w przypadku stłuczki zalicza się na konto leasingodawcy. Oczywiście nikt nie dopuszcza do sytuacji, aby wydarzyła się kolizja na drodze, jednak niekiedy okoliczności są ciężkie do ustalenia sprawcy wypadku.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON