SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Transport uszkodzonego samochodu do Polski

Wypadek na terenie Niemiec

Gdy dochodzi do wypadku na terenie Niemiec, poszkodowani w nich Polacy najczęściej mają problem, bo nie wiedzą, jak się w takiej sytuacji zachować: co należy zrobić, aby zacząć proces likwidacji powstałej szkody i aby trwał on jak najkrócej, ponieważ sprawny samochód jest w dzisiejszych czasach niezbędny do normalnego funkcjonowania.

Transport samochodu do Polski

Pierwsza i podstawową rzeczą, jaką należy w takim przypadku rozważyć jest to, czy warto transportować uszkodzony samochód do Polski tak, aby dopiero w kraju rozpocząć proces likwidacji szkody. Najczęściej poszkodowanemu w wyniku wypadku lub kolizji samochodowej Polakowi odradza się transport samochodu do Polski, ponieważ jest to niezmiernie kosztowne, a osoba poszkodowana nie powinna samodzielnie ponosić kosztów szkody. Po za tym transport ten zajmuje dużo czasu. Za taki „samodzielny” transport uszkodzonego samochodu do Polski, poszkodowany może nie otrzymać od Towarzystwa Ubezpieczeniowego zwrotu kosztów. Transport uszkodzonego samochodu do Polski może być zasadny tylko w przypadku, kiedy samochód nie nadaje się do ruchu lub w przypadku, kiedy istnieją uzasadnione przyczyny, aby samochód został naprawiony właśnie w polskim warsztacie, czy serwisie samochodowym. Odradza się więc transportowanie samochodu do Polski, a zaleca się rozpoczęcie procesu likwidacji szkody bezpośrednio po wypadku jeszcze na terenie Niemiec.

Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego sieci MOTOEXPERT. Wykona on opinię techniczną uszkodzonego samochodu bezpośrednio po wypadku. Wykonana opinia techniczna będzie zawierać wszystkie niezbędne elementy, zgodne z polskimi wymogami oraz polskim prawem i do tego sporządzona ona zostanie w języku polskim. Tak wykonana, na terenie Niemiec bez konieczności transportowania uszkodzono samochodu do Polski, przez pracownika sieci MOTOEXPERT, opinia techniczna z cała pewnością zostanie zaakceptowana przez polskie Towarzystwo Ubezpieczeniowe i stanie się podstawą wypłaty odszkodowania. W przypadku, gdy samochód zostanie jednak przetransportowany do Polski, również można skorzystać z usług sieci MOTOEXPERT i zlecić wykonanie opinii technicznej współpracującemu z nią polskiemu rzeczoznawcy.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON