SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Stłuczka autem za granicą w Chorwacji – podstawowe informacje

Polacy wyjeżdżając na urlop, nie zakładamy nawet, że zdarzy nam się jakaś stłuczka autem za granicą. Dodatkowe ubezpieczenie traktujemy jako zło konieczne i wykupujemy je bardzo rzadko albo czasami w ogóle. Mało osób posiada ze sobą pełen zestaw ubezpieczeń i dokumentów, które w razie nieszczęścia mogą bardzo wiele pomóc. Warto by przed wyjazdem pomyśleć co zrobimy jeżeli przydarzy nam się stłuczka autem za granicą np. w Chorwacji albo dojdzie do jakiegoś wypadku 1500 kilometrów o domu. Wtedy może być już za późno, więc lepiej dmuchać na zimne i zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Większość ludzi wykupuje zwykłe ubezpieczenie ponieważ nie dopuszczają myśli, że może dojść do stłuczki autem za granicą. Jadąc na wakacje nie myślimy o złych rzeczach, które mogą nas spotkać tylko o tym aby miło spędzić czas co jest czasami błędne. Najbezpieczniej będzie jeżeli w daleką podróż wybieramy się z małym dzieckiem wykupić ubezpieczenie assistance oraz dodatkowo ubezpieczenie na życie. Nie ma co ryzykować życia własnego dziecka, które jest dla nas najważniejsze na świecie.

W razie stłuczki autem a granią należy posiadać ze sobą:

  • ważna polisę ubezpieczenia autocasco
  • ważna polisę ubezpieczenia OC
  • wspólny wniosek zgłoszeniowy z miejsca zdarzenia

Dokument ten pozwoli nam precyzyjnie zapisać dane sprawców zdarzenia jak również okoliczności. Zgodnie z chorwackim prawem jeżeli doszło do stłuczki autem za granicą podczas, której powstały tylko szkody materialne wystarczy wypełnić formularz poświadczenia z miejsca zdarzenia. Nie trzeba w takim wypadku wzywać policji. Natomiast jeśli podczas stłuczki autem za granicą w tym wypadku w Chorwacji ktoś ucierpiał należy wezwać policję i czekać na przyjazd radiowozu lub udać się na najbliższy posterunek. Miejsce gdzie zdarzyła się stłuczka autem za granicą i są osoby ranne można opuścić dopiero wtedy gdy udzieli się pierwszej pomocy np. odwożąc lekko ranną osobę do najbliższego szpitala i upewnić się czy wszystko z nią dobrze.

Nieznajomość prawa szkodzi dlatego warto dowiedzieć się co zrobić gdy wydarzy się stłuczka autem za granicą. Mamy wtedy gwarancje mniejszej ilości kłopotów na miejscu zdarzenia jak i w Polsce starając się o wypłatę odszkodowania z powodu kolizji. Jak mówi polskie przysłowie przezorny zawsze ubezpieczony i to się akurat sprawdza.

 

 

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON