SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Samochód w leasingu

Leasing samochodowy posiada bardzo wiele zalet, z których cieszą się każdego dnia leasingobiorcy. Jest ich z pewnością więcej niż wad, dlatego też skorzystanie z takiej opcji jest korzystne i warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Poniżej pokrótce zostaną scharakteryzowane najważniejsze zalety leasingu samochodowego. Te wszystkie zalety w znaczący sposób wpływają na fakt, iż leasingobiorców na dzisiejszym rynku finansowym jest coraz więcej.

  1. Przede wszystkim leasing samochodowy nie obniża zdolności kredytowej leasingobiorcy. Najczęściej jest tak, iż leasingodawca nie informuje Biura Informacji Kredytowej o zawartej umowie, ponieważ nie ma takich wymogów. W związku z tym zawarta umowa leasingowa pozostaje do wiadomości między stronami umowy. Najważniejszą informacją jest to, że leasing samochodowy nie jest traktowany jako zobowiązanie finansowe wobec danej osoby czy też instytucji. Dzięki temu pozostaje po prostu umową cywilnoprawną, która może przybierać różnorakie formy.
  2. Leasingodawca nie wymaga od potencjalnego leasingobiorcy wcześniejszego wkładu w postaci środków pieniężnych w zamian za użytkowanie auta. Użyczenie auta odbywa się na zasadzie opłacania comiesięcznych rat, z późniejszą możliwością wykupu, jednak przy zawieraniu umowy nie trzeba ponosić dodatkowych nakładów. Jest to ogromna zaleta, ponieważ w pewien sposób poszerza grono osób, które mogą skorzystać z leasingowania
  3. Kolejną zaletą użytkowania samochodu na zasadzie umowy leasingowej jest możliwość wykupu ubezpieczenia na bardzo korzystnych warunkach. Towarzystwa ubezpieczeniowe w ramach swojej współpracy z leasingodawcą są w stanie zaproponować preferencyjne warunki, w ramach współpracy. Najczęściej leasingodawca posiada flotę samochodów, które wymagają ubezpieczenia. Dzięki temu iż jest ich większa ilość, łatwiej jest wynegocjować zarówno niższą cenę ubezpieczenia, jak i obszerny jego zakres.
  4. W sytuacji kiedy leasingobiorcą jest przedsiębiorca a nie osoba fizyczna, istnieje możliwość odliczenie podatku VAT. Dodatkowo odliczenie następuje nie tylko w momencie rozliczania rat leasingowych, ale również można odliczyć ten podatek przy okazji wykupu auta. Jeżeli dana spółka nie jest zainteresowana wykupieniem auta po ukończeniu umowy leasingowej, odlicza VAT tylko od poszczególnych rat miesięcznych, co również jest korzystnym zjawiskiem.
  5. Zdecydowanie zaletą umów leasingowych jest łatwość ich zawierania. Do nawiązania takiej współpracy nie jest wymagana duża ilość dokumentów i oświadczeń leasingobiorcy. Formalności są zazwyczaj ograniczone do minimum, ponieważ jest to wbrew pozorom bardzo prosta umowa, skonstruowana na najważniejszych aspektach użytkowania samochodu. Prostota umów leasingowych jest wielką zaletą, ponieważ nie wymaga ingerencji osób trzecich, aby strony umowy zrozumiały warunki, na których będzie się ona opierała.

Warto dodać również, że fakt, iż auto jest własnością leasingodawcy, w stosunku co do leasingobiorcy nie pozostawia wiele wymogów co do gwarancji.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON