SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Fotografie z miejsca wypadku

Co powinno zostać uwiecznione na zdjęciach?

Podróżując samochodem bez względu na to czy są to podróże po kraju czy podróże zagraniczne, zawsze trzeba mieć na uwadze fakt, iż można stać się uczestnikiem wypadku na drodze. Wyjeżdżając za zachodnią granicę, a konkretnie do Niemiec warto jest dowiedzieć się jakie formalności należy spełnić kiedy spotka nas szkoda na drodze. Między innymi znaczącym elementem jest uwiecznienie wypadku na fotografiach, dzięki którym o wiele łatwiej będzie odtworzyć całe zdarzenie. Warto jest więc przyłożyć się odpowiednio do wykonania zdjęć, które będą posiadały odpowiednią jakość i będą przedstawiały wszystkie niezbędne elementy.

Przede wszystkim zdjęcia powinny przedstawiać szkody wszystkich pojazdów, które ucierpiały podczas wypadku drogowego w Niemczech. Jest to bardzo istotne, ponieważ nawet osoba, która spowodowała wypadek musi zgłosić się do zakładu, w którym zawarta została polisa ubezpieczeniowa na jego pojazd, w celu likwidacji szkody. Dodatkowym elementem są wszelkie ślady dokumentujące przebieg zdarzenia. Zaliczyć do nich możemy ślady na jezdni pozostawione po hamowaniu, przedmioty trzecie, które przyczyniły się do zderzenia się samochodów.

Zdjęcia wykonane na miejscu wypadku powinny zawierać ujęcia samego miejsca wypadku. Najlepiej jest, gdy przedstawiają one różne perspektywy, wykonane z różnych płaszczyzn. Powinny one uwzględniać zbliżenia miejsca wypadku i oddalenia. Im więcej wykonanych jest fotografii tym lepiej, ponieważ łatwiej później odtworzyć wypadek drogowy. Może przyczynić się do bezpośrednio do uzyskania pozytywnej decyzji w sprawie otrzymania odszkodowania. Jest to znaczące, ponieważ dzięki temu będzie możliwość naprawienia szkody, która została wyrządzona w trakcie autowypadku zagranicą. Wszystkie powyższe fotografie powinny w zupełności wystarczyć do dalszego postępowania, w którym każdy z poszkodowanych kierowców będzie ubiegał się o uzyskanie pomocy w naprawieniu szkody.

Co dodatkowo sfotografować?

Fotografie wykonane na miejscu zdarzenia powinny przedstawiać także czytelne dokumenty kierowców poszczególnych pojazdów. Jest to pewnego rodzaju forma zabezpieczenia się, aby osoba która spowodowała wypadek poniosła jego konsekwencje. Ta czynność powinna dotyczyć głównie kierowców, którzy nie są właścicielami pojazdów, których użytkowali. Warto wykonać takowe zdjęcia, ponieważ będzie miało się pewność, iż użytkownik pojazdu nie wyprze się w późniejszym czasie tego, iż brał udział w wypadku samochodowym, w którym zostały wyrządzone szkody materialne poszczególnych pojazdów. Jednak w dzisiejszych czasach warto jest zebrać jak najwięcej materiałów dowodowych co do okoliczności wypadku drogowego w Niemczech.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON