SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Roszczenia po wypadkach śmiertelnych

Roszczenia o alimenty dla członków rodziny

Wypadki samochodowe, które mają miejsce na terenie Niemiec nie zawsze kończą się lekkimi uszkodzeniami ciała, z których każdy uczestnik wychodzi cało. Zdarzają się również takie zdarzenia, których skutkiem jest śmierć osób biorących w nim udział. Jest to przykre doświadczenie nie tylko dla rodziny tracącej bliską osobę, ale również dla sprawcy wypadku. Bez wątpienia śmierć poszkodowanego odbije na psychice sprawcy ogromny ślad, który pozostanie na długie lata.

W sytuacji kiedy poszkodowany traci życie w wyniki wypadku samochodowego, a posiadał na utrzymaniu swoją rodzinę, to ma ona prawo rościć o odszkodowanie za środki na bieżące wydatki związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Są to pewnego rodzaju alimenty, które przeznaczone powinny zostać na utrzymanie małżonka bądź też dzieci. Wobec tego, iż osoby takie straciły nie tylko członka rodziny ale również źródło dochodu, prawo niemieckie umożliwia korzystanie ze świadczeń od ubezpieczyciela.

Wysokość świadczeń alimentacyjnych ustalana jest na podstawie przepisów obowiązujących według prawa niemieckiego. Powinny ona natomiast uwzględniać szczególne potrzeby członków rodziny, aby miały one możliwość utrzymywania swojego życia na godnym poziomie.

Roszczenia o zwrot kosztów za pochówek

Rodzina poszkodowanego, który stracił życie w wypadku samochodowym, który miał miejsce na terenie Niemiec, ma prawo do roszczeń do godnego pochówku zmarłego. Oczywiście powinno ono odbyć się zgodnie z przekonaniami osoby zmarłej i obyczajów panujących w jego rodzinie. Ze względu na to, że są to ogromne przeżycia dla najbliższych poszkodowanego, dodatkowe środki finansowe z pewnością pomogą zorganizować pochówek.

Koszty o których zwrot mogą ubiegać się najbliżsi poszkodowanego to koszty związane z zakupem grobu oraz nagrobka na cmentarzu. Roszczenia mogą również dotyczyć nakładów pieniężnych poniesionych na zorganizowanie stypy dla rodziny i najbliższych znajomych lub kwiaty złożone na grobie.

Oczywiście pod uwagę również można wziąć koszty związane nie bezpośrednio z pogrzebem, ale również około niego, czyli środki poświęcone na otrzymanie aktu zgonu. W zależności od panujących w danej rodzinie przekonań i tradycji można wyróżnić wiele więcej roszczeń w stosunku do sprawcy wypadku, w którym poszkodowany poniósł śmierć.

Roszczenia za poniesione krzywdy

Rodzina poszkodowanego, który poniósł śmierć w wypadku samochodowym ma możliwość skorzystania z pomocy specjalisty w zakresie zdrowia psychicznego. Dzięki temu będą mieli oni możliwość do szybszego powrotu do normalnego funkcjonowania, sprzed wypadku. Koszty poniesione w związku ze skorzystaniem z pomocy lekarza psychologa bądź psychiatry mogą być zwrócone w ramach odszkodowania za poniesione krzywdy.

W ramach odszkodowania za śmierć bliskiej osoby w wypadku na drodze w Niemczech, rodzina poszkodowanego może ubiegać się również o środki finansowe za przeżyty ból i cierpnie w związku z utratą członka rodzina.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON