SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Opiniowanie szkód komunikacyjnych – Wycena pojazdów powypadkowych

Opiniowanie szkód komunikacyjnych – Wycena pojazdów powypadkowych

Wypadki drogowe w Niemczech zdarzają się równie często jak wypadki w innych europejskich krajach. W ostatnim czasie widoczny jest jednak wzrost liczby wypadków na terenie Niemiec, w których nie z własnej winy biorą udział i zostają poszkodowani polscy kierowcy. Na pewno ma to związek ze stale rosnącą ilością Polaków wyjeżdzających za granicę m.in. w celach zarobkowych i turystycznych.

Jeśli zatem pojazd na polskich znakach rejestracyjnych ulegnie wypadkowi lub kolizji drogowej na terenie Niemiec w pierwszej kolejności warto pamiętać o wezwaniu na miejsce zdarzenia Policji. Następnie dobrze jest przystąpić do wyceny szkód pojazdu, który uległ wypadkowi. Opiniowaniem szkód komunikacyjnych w Niemczech, podobnie jak w Polsce, zajmują się rzeczoznawcy samochodowi. Polscy kierowcy, którym przydarzyła się kolizja lub wypadek w Niemczech również mają prawo do skorzystania z pomocy niemieckiego rzeczoznawcy samochodowego.

Po niezawinionym wypadku drogowym na terenie Niemiec poszkodowany Polak może zwrócić się do niemieckiego eksperta techniki samochodowej ze zleceniem wykonania powypadkowej wyceny pojazdu tj. sporządzenia opinii technicznej lub kalkulacji kosztów naprawy auta, które brało udział w zdarzeniu. Poszkodowany nie z własnej winy polski kierowca może w tym celu udać się do wybranego przez siebie, w pełni niezależnego rzeczoznawcy samochodowego w Niemczech – np. rzeczoznawcy z sieci MOTOEXPERT w Norymberdze.

Szybka wycena pojazdu powypadkowego i określenie zakresu jego uszkodzeń jest o tyle istotna, że może pozwolić poszkodowanemu Polakowi w możliwie jak najszybszym rozpoczęciu procedury likwidacji szkody. Dokonując likwidacji na podstawie opinii technicznej lub kosztorysu, jaki wykonał niemiecki rzeczoznawca samochodowy, osoba poszkodowana z reguły może liczyć na uzyskanie lukratywnego odszkodowania wypłaconego z OC sprawcy zdarzenia, wyliczonego według niemieckich stawek roboczogodzinowych.

Dobrym posunięciem obcokrajowca poszkodowanego wskutek niezawinionego zdarzenia drogowego w Niemczech jest zawsze skorzystanie z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego na terenie Niemiec. Takie postępowanie pozwala bowiem na uzyskanie profesjonalnej i w pełni obiektywnej opinii technicznej, na podstawie której docelowo zlikwidowana będzie szkoda komunikacyjna i wypłacone należne odszkodowanie. Więcej informacji  na ten temat można uzyskać dzwoniąc pod numer +49 160 3388333.

Wypadek w Niemczech – Opinia techniczna – Rzeczoznawca samochodowy

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON