SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Odszkodowanie za wypadek lub kolizję samochodową na terenie Niemiec

Kiedy zostajemy poszkodowani w wypadku lub kolizji na terenie Niemiec należy nam się takie samo prawo do odszkodowania jak obywatelom Niemiec.

Mamy prawo do następujących roszczeń:

 • Zwrotu kosztów naprawy samochodu powypadkowego na podstawie oryginalnej faktury wystawionej przez polski lub niemiecki warsztat samochodowy

 • Zwrotu kosztów naprawy na podstawie opinii technicznej wystawionej przez polskiego lub niemieckiego rzeczoznawcę samochodowego

 • Zwrotu kosztów naprawy samochodu (netto) zgodnie z opinią techniczną, jeżeli zdecydujemy się sprzedać uszkodzony samochód

 • Rozliczenia kosztów naprawy na podstawie opinii technicznej, jeżeli zdecydujemy się sami naprawić nasz uszkodzony samochód pod warunkiem, że koszt naprawy nie przewyższa 100% wartości samochodu sprzed wypadku.

 • Uzyskania odszkodowania za szkodę całkowitą, które pozwoli nam nabyć nowy samochód o podobnych parametrach, jak ten zniszczony.

 • Uzyskania odszkodowania za zmniejszenie wartości rynkowej samochodu, ponieważ zgodnie z niemieckim prawem samochód, który uległ wypadkowi, nawet jeżeli zostanie naprawiony i nie ma śladu po uszkodzeniach, staje się autem powypadkowym; odszkodowanie dotyczy samochodów do 10 lat i dotychczas bezwypadkowych .

 • Uzyskania bezstronnej opinii technicznej uszkodzeń naszego samochodu wystawionej przez niezależnego rzeczoznawcę (najlepiej sieci MOTOEXPERT), której koszt jest pokrywany z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku.

 • Pomocy niemieckiego adwokata, który będzie nam pomagał w załatwianiu niezbędnych formalności, a koszt jego usługi zostanie pokryty jest z polisy sprawcy

 • Zwrotu kosztów holowania na najbliższy parking, do wybranego warsztatu lub w uzasadnionych przypadkach transportu do Polski.

 • Korzystania z auta zastępczego, które należy nam się na czas naprawy naszego samochodu lub do czasu zakupu nowego.

 • Odszkodowania za niekorzystanie z samochodu, jeżeli zdecydujemy się nie korzystać z auta zastępczego. Przysługuje nam wówczas odszkodowanie za straty poniesione w związku z brakiem samochodu, możemy do ich zaliczyć np. utracone zarobki jeżeli samochód wykorzystywaliśmy do swojej pracy.

Warto znać swoje prawa i wiedzieć, co nam się należy, jeżeli zostaliśmy poszkodowani. Jeżeli mamy wątpliwości i potrzebujemy fachowej pomocy możemy się zwrócić do sieci rzeczoznawców samochodowych MOTOEXPERT, której pracownicy zawsze służą pomocą i wsparciem.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON