SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Odszkodowanie jak je uzyskać i co nam się należy?

 

Ważną rzeczą o której należy pamiętać jest to, że jeżeli przydarzy nam się wypadek samochodowy na terenie Niemiec możemy starać się o odszkodowanie. Odszkodowanie za wypadek samochodowy przysługuje gdy ulegliśmy wypadkowi nie z naszej winy tzn. kiedy nasz pojazd nie spowodował wypadku. Po dokładnym zgromadzeniu całej możliwej dokumentacji dotyczącej wypadku samochodowego na terenie Niemiec, dokładnego przebiegu zdarzenia najlepiej łącznie ze zeznaniami świadków oraz dokumentacją zdjęciową. Możemy, jako poszkodowani w wypadku samochodowym na terenie Niemiec, starać się o rekompensatę za wszystkie doznane szkody. Na sumę takiego odszkodowania mogą się składać wszystkie koszty związane z wypadkiem takie jak:

  • naprawa pojazdu ,które jest w całości pokrywane na podstawie kosztorysów naprawy i faktur
  • holowanie pojazdu z miejsca wypadku do warsztatu samochodowego który    będzie samochód naprawiał
  • zapłata za parking,
  • koszty wycen powstałej szkody dokonanych przez wykwalifikowanych rzeczoznawców
  • utracone korzyści związane z awarią samochodu (np. utracony zarobek). Za powstałe starty materialne ale również za straty fizyczne i psychiczne powstałe na skutek wypadku samochodowego na terenie Niemiec
  • za tratę wartości rynkowej samochodu w przypadku uszkodzeniu uległ samochód młodszy niż 5 letni , niższym przebiegiem niż 100000 km.
  • odszkodowanie za koszty poniesione związane z leczeniem bądź rehabilitacją uszkodzeń fizycznych ale również i psychicznych powstałych u wszystkich osób poszkodowanych.
  • szkody powstałe w wyniku zderzeń ze zwierzyną leśną
  • powstałe szkody osobiste związane z wypadkiem samochodowym, utracone minie, bagaż ale również np. utracony zarobek, który jest bezpośrednio związany z przestojem spowodowanym wypadkiem lub uszkodzeniem samochodu.

 

Najlepszą i najczęściej najszybszą drogą dochodzenia odszkodowania za szkody powstałe podczas wypadku samochodowego jest jak bezpośrednio zwrócimy się do Towarzystwa Ubezpieczeniowego ubezpieczającego sprawce wypadku lub jeżeli sprawca wypadku  jest osoba zagraniczna do przedstawicielstwa jego towarzystwa ubezpieczeniowego w naszym kraju

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON