SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Koszt niemieckiej opinii technicznej

Jeżeli ulegniemy wypadkowi lub kolizji samochodowej na terenie Niemiec powinniśmy się zastanowić w jaki sposób rozpoczniemy likwidację powstałej szkody. Jedną z możliwości jest transport uszkodzonego samochodu do Polski, co jest niezmiernie  kosztowne i zajmuje sporo czasu, drugą zaś rozpoczęcie likwidacji powstałej po wypadku lub kolizji samochodowej szkody jeszcze na terenie Niemiec. Jeżeli zdecydujemy się na tę drugą opcję, musimy zlecić wykonanie opinii technicznej niemieckiemu rzeczoznawcy

Należy pamiętać o tym, że koszt opinii technicznej wykonanej przez niemieckiego eksperta będzie o wiele wyższy niż koszt takiej opinii wykonanej przez jego polskiego odpowiednika, który jednak będzie przedstawicielem Towarzystwa Ubezpieczeniowego, co wiąże się z tym, że nie będzie on bezstronny. Wobec tego może się okazać, że wykonując opinię techniczna kierował się dobrem swojego pracodawcy, a nie – jak powinien – dobrem klienta, czyli naszym. Na wyższy koszt opinii technicznej będą się też składać wyższe niż w Polsce stawki roboczogodzin.

Jeżeli zdecydujemy się na likwidację szkody powstałej w skutek wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech bezpośrednio po wypadku powinniśmy zlecić wykonane opinii technicznej niezależnemu rzeczoznawcy samochodowemu sieci MOTOEXPERT. Na wyższy koszt opinii technicznej wykonanej przez pracownika sieci MOTOEXPERT będzie składało  się jego zaangażowanie w pracę poparte długoletnim doświadczeniem, dokładność wykonywanej usługi oraz wsparcie, jakie możemy od niego uzyskać.  Decydując się na takie rozwiązanie, możemy dużo zyskać, ponieważ wykonana przez niego opinia techniczna będzie bezstronna, wykona z niezwykłą dokładnością, a wobec tego stanie podstawą wypłaty możliwie najwyższego odszkodowania za poniesione w skutek wypadku lub kolizji samochodowej na terenie Niemiec straty.  Otrzymanie możliwe najwyższego odszkodowania da nam pewność, że pokryje ono wszystkie koszty napraw powstałych w skutek wypadku samochodowego lub kolizji uszkodzeń.

Powinniśmy pamiętać również o tym, że zlecając wykonie opinii technicznej niezależnemu rzeczoznawcy samochodowemu sieci MOTOEXPERT nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów, ponieważ całkowity koszt wykonania opinii technicznej – po podpisaniu przez nas cesji wierzytelności – zostanie pokryty  z polisy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku. 

 

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON