SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Jak należy się zachować w sytuacji stłuczki autem za granicą

Każdy z nas jest w szoku i nie wie jak się zachować i gdzie się udać w przypadku stłuczki autem za granicą. Bardzo często jeśli zdarzy nam się stłuczka autem za granicą mamy ogromny problem z ustaleniem przebiegu zdarzenia ponieważ dzieli nas bariera językowa ze sprawcą lub osobą  poszkodowaną.  W takiej sytuacji bardzo pomocne będą gotowe druki na, których wypełnia się wszelkie informacje o danym zdarzeniu. Formularze można ściągnąć z Internetu i bardzo ważne jest to, że są one dostępne w języku polskim praz angielskim. Także w razie stłuczki autem za granicą trafimy na Amerykanina to bezproblemowo wszystko się potoczy. Poza tym w każdym rejonie dokumenty w języku angielskim zdadzą egzamin ponieważ praktycznie wszyscy potrafią w stopniu komunikatywnym posługiwać się tym językiem. Jeśli stanie się tak, że policja nie będzie potrzebna to nigdy nie wolno podpisywać dokumentów ani żadnych papierów, których treści nie znamy ponieważ możemy sobie bardzo zaszkodzić i ciężko będzie to wyprostować zwłaszcza w obcym języku. Jest jednak dobra wiadomość ponieważ firma ubezpieczeniowa u, której kupowaliśmy polisę oferuję możliwość załatwienia spraw związanych ze stłuczką auta za granicą. Bardzo nam to ułatwi sprawę a jeśli sprawca będzie chciał w jakiś sposób zaniżyć wysokość odszkodowania to możemy go pozwać w naszym polskim sądzie co znacznie ułatwi nam komunikacje, Jeśli polski sąd nie uprawomocni wyroku wtedy konieczne będzie złożenie sprawy przed sąd zagraniczny. Gdy dojdzie do stłuczki auta za granicą powinniśmy wezwać patrol policyjny w celu złożenia wyjaśnienia obu osób uczestniczących w kolizji. Następnie należy szkodę zgłosić w ubezpieczalni osoby, która spowodowała stłuczkę auta za granicą.

Do spisania obustronnego oświadczenia będą nam potrzebne:

  • dane osobowe sprawy wypadku(imię, nazwisko, adres)
  • kraj rejestracji samochodu sprawcy wypadku
  • numer polisy sprawy
  • marka samochodu i jego numer rejestracyjny

Nigdy nie wiadomo kiedy przytrafi nam się stłuczka autem za granicą także lepiej na wszelki wypadek zawsze mieć przy sobie niezbędne dokumenty i oświadczenia aby nerwowo podczas wypadku nie biegać i nie załatwiać. W takich sytuacjach najważniejsze jest nasze własne zdrowie i życie a dopiero na drugim miejscu zajmujemy się formalnościami związanymi ze stłuczką.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON