SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Auto w leasingu

Rozważając wybór leasingu samochodowego dla swojej firmy bądź gospodarstwa domowego, warto jest zastanowić się, która z opcji będzie dla nas najbardziej korzystna. Na obecnym rynku istnieje kilka ciekawych ofert, z których można swobodnie skorzystać. Wystarczy tylko spełniać odpowiednie warunki, które jednak nie są zbyt wygórowane i większość społeczeństwa jest w stanie im podołać. W zależności od rodzaju oferty istnieje możliwość wyboru następujących rodzajów leasingów.

  1. Między innymi wyróżnia się leasing finansowy, który charakteryzuje się tym, iż prawo własności samochodu przechodzi na leasingobiorcę w momencie spłaty wszystkich określonych w umowie rat. Odbywa się to automatycznie, bezpośrednio po wywiązaniu się ze wszystkich punktów umów leasingowej przez obie strony. Jest to z pewnością bardzo korzystne rozwiązanie, jednak wiążę się z faktem, iż leasingobiorca spłaca całkowity poniesiony koszt leasingodawcy za dany samochód. Czasem może zdarzyć się tak, iż leasingodawca naliczy jeszcze dodatkowe koszty, które jednak muszą być szczegółowo opisane w umowie, która zostaje podpisywana przez odebraniem samochodu do codziennego użytku.
  2. Leasing finansowy może również przybierać formę wykupu samochodu po zapłacie ostatniej raty, za określoną cenę. W takiej sytuacji, nie dość, iż leasingobiorca uiszcza comiesięczne raty, to jeszcze po zakończeniu umowy, zobowiązuje się do wykupu samochodu za odpowiednią kwotę pieniędzy. Jest ona oczywiście jasno określona w umowie leasingowej, dlatego też podpisując ją, ma się świadomość o wszelkich kosztach.
  3. Leasing operacyjny charakteryzuje się zawarciem umowy leasingowej opierającej się na możliwości wykupu samochodu po zakończeniu jej trwania. Nie jest to jednak warunek konieczny i leasingobiorca może zrezygnować z tej opcji. Umowa leasingowa określa sumę pieniędzy jaką należy zapłacić za auto w momencie, kiedy decydujemy się na jego wykup. Można więc śmiało stwierdzić, że jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ o dalszych losach auta można zdecydować pod koniec trwania umowy leasingowej.
  4. Wśród możliwości użytkowania auta jest również skorzystanie z opcji leasingu Jest to dość ciekawa forma leasingu, ponieważ polega ona na sprzedaży samochodu przez leasingobiorcę, aby potem mieć możliwość korzystania z niego na zasadach leasingowych. Daje ona wiele możliwości, ponieważ zwalnia zamrożone środki, czyli wysokość wartości pojazdu. Zgromadzone środki za sprzedaż auta można zainwestować na wszelkiego rodzaju inne cele, które być może okażą się bardziej opłacalne. A korzystanie z auta w leasingu może okazać się dogodnym rozwiązaniem.

W zależności od tego jakiego rodzaju środkami i możliwościami się dysponuje, istnieje możliwość wyboru najdogodniejszej formy leasingu. Wystarczy tylko odpowiednio wypracować warunki zawarte w umowie, aby były one korzystne dla obu stron. W obecnych czasach auto jest niezbędnym do funkcjonowania środkiem lokomocji, dlatego też korzystanie z leasingowania auta jest korzystnym rozwiązaniem. Nie wymaga to bowiem zapłaty z góry zbyt dużej kwoty pieniędzy.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON