SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Wina Polaka w wypadku za granicą

Wina Polaka w wypadku za granicą

  W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się wypadki na świecie. Jednymi z nich są kolizje za granicą w, której biorą udział Polscy kierowcy. Niestety coraz częściej podczas kolizji zostaje postawiona decyzja iż wina Polaka w wypadku za granicą jest jak najbardziej potwierdzona. Jednak to nie jest prawdą gdyż należy dokładnie przeanalizować wszystkie czynniki, które doprowadziły do tego straszliwego wydarzenia.

Przeważnie kiedy jesteśmy poza granicami swojego kraju to jest takie nieszczęście, ze akurat w tym miejscu dzieje się jakaś kolizja z naszym udziałem. Bardzo często zdarza się, iż na naszą niekorzyść zostaje uznana wina Polaka w wypadku za granicą. Nie ważne czy rzeczywiście jesteśmy winni czy też nie, utarło się iż policja zawsze uznaje nas za winnych. Pomimo tego iż zostały wykonane wszystkie potrzebne procedury i wywiad świadków to i tak zostaje uznana wina Polaka w wypadku za granicą. Nie mamy praktycznie żadnych szans aby udało nam się przekonać policję do tego, że jednak nic złego nie zrobiliśmy a wina jest kierowcy z pojazdu obywatela danego kraju. Obcokrajowcy są traktowani przeważnie z góry i mimo tego, że próbują na wszystkie sposoby wymigać się od kary czy też mandatu to i tak nic z tego nie wychodzi. Za każdym razem zostaje pozytywnie uznana wina Polaka w wypadku za granicą. Obywatel danego kraju kiedy widzi, ze zderzył się z pojazdem o polskich numerach to już z góry wie, że mu się upiekło a policja zawsze stanie po stronie swojego obywatela chociaż nawet będzie winnym spowodowania wypadku. Wszystko zostanie tak nakręcone i przeinaczone i oczywiście zostanie przyznana wina Polaka w wypadku za granicą. Nie jest to sprawiedliwe lecz tak już jest i nic na to nie poradzimy. Za każdym razem będziemy w takiej sytuacji poszkodowani, chyba, ze nie zgodzimy się z decyzją zagranicznej policji i sprawa trafi do polskiego sądu.

Jednak nie zawsze jest to dobra decyzja ponieważ lepiej kiedy zostanie uznana wina Polaka w wypadku za granicą, lepiej jest zapłacić i mieć z głowy. Niekiedy transport samochodu i poniesione koszty sądowe w Polsce mogą znacznie przewyższyć wysokość mandatu i koszty naprawy uszkodzonego pojazdu.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON