SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Rekonstrukcja przebiegu wypadku

Rekonstrukcja przebiegu wypadku

  W ostatnich latach coraz częściej zdarzają się wypadki samochodowe, które wynikają z ludzkiej głupoty i nieodpowiedzialności. Jednak są też przypadki, że wypadki wydarzają się nie z naszej winy lecz to bardzo rzadkie przypadki. Jeśli już dojdzie do kolizji to na miejsce wypadku zjawia się w tempie ekspresowym policja oraz pogotowie. W pierwszej kolejności należy ratować ludzkie życie a dopiero później dochodzić winy kierowców. W przypadku kiedy nikt nie przyznaje się do winy spowodowania kolizji to policja wraz z rzeczoznawcami wykonują czynność, która nazywa się rekonstrukcja przebiegu wypadku.

Polega to na tym, że próbuje odtworzyć się jeszcze raz przebieg tego straszliwego wydarzenia po to aby móc określić kto tak naprawdę spowodował wypadek. Rekonstrukcja przebiegu wypadku zdarza się ostatnio dość często ponieważ każdy kierowca jest pewny swojej racji i nikt nie przyznaje się do popełnienia błędu. Jest to bardzo odpowiedzialne zadanie gdyż trzeba być bardzo doświadczoną osobą aby rekonstrukcja przebiegu wypadku została wykonana prawidłowo. Od tego zależy czy rzeczywiście będą w stanie ocenić czy jesteśmy winni czy też nie. Policjanci wcześniej zbierają wywiad z obojgiem kierowców i spisują zeznania do protokołu. Niestety jest trochę zamieszania z tym ponieważ zanim zostanie wykonana rekonstrukcja przebiegu wypadku to najpierw trzeba zebrać wszystkie ważne informacje odnośnie wypadku. Policja sprawdza wszystkie ślady na jezdni, mierzy długość hamowania oraz zbiera przedmioty, które pozostały na jezdni. Wszystko to jest niezbędne do tego aby rekonstrukcja przebiegu wypadku byłą jak najbardziej dokładna, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć kiedy zdarzy się wypadek dlatego trzeba jeździć bardzo ostrożnie aby starać się go uniknąć. Jednak nie zawsze jest to możliwe i zanim się obejrzymy a jest już po sprawie. Policja robi rekonstrukcję przebiegu wypadku na miejscu zdarzenia i po jakimś czasie wszystko jest już jasne. Jest to jedyna i najpewniejsza metoda aby stwierdzić kto tak naprawdę jest winnym wypadku. Na ten czas miejsce gdzie wydarzył się wypadek zostaje zabezpieczone i odgrodzone aby nikt nie mógł wchodzić podczas rekonstrukcji przebiegu wypadku gdyż mogło by to zaburzyć to zadanie.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON