SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Postępowanie w sytuacji wypadku w Niemczech

Postępowanie w przypadku wypadku samochodowego na terenie Niemiec jest w zasadzie takie samo jak w innych państwach – jest ono połączeniem określonych zasad oraz zdrowego rozsądku, jaki należy zachować w takiej sytuacji:

  • Zawsze w sytuacji wypadku samochodowego należy się zatrzymać, wyłączyć silnik, włączyć światła awaryjne, a opuszczając samochód zadbać o własne bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.
  • W sytuacji, gdy w wyniku wypadku jakieś osoby są poszkodowane, należy im niezwłocznie udzielić pierwszej pomocy, pomóc im opuścić samochód i przetransportować w bezpieczne miejsce. Należy wezwać samemu lub z pomocą innej osoby niemieckie pogotowie ratunkowe dzwoniąc pod numer 112 lub 19222 oraz policję (nr – 110). Zawsze w przypadku, gdy są ofiary śmiertelne nie należy nic ruszać, tylko czekać na przyjazd policji. Należy pamiętać, że nieudzielenie pomocy jest przestępstwem, za które grozi odpowiedzialność prawna.
  • Należy tak szybko, jak to możliwe zabezpieczyć miejsce wypadku tak, aby uszkodzone samochody nie stwarzały bezpośredniego zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego; należy jeżeli jest to możliwe usunąć z drogi uszkodzone w wypadku samochody, ustawić trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne. Można też zwerbować do pomocy innych uczestników ruchu drogowego.
  • Wezwanie policji do wypadku samochodowego w Niemczech nie jest konieczne, jeżeli nie ma osób poszkodowanych i pomiędzy uczestnikami wypadku doszło do porozumienia, co do winy. Z drugiej strony warto jednak wezwać policję, bo doszło do wypadku za granicą. Natomiast wezwanie policji do wypadku jest konieczne, gdy są osoby poszkodowane, jeżeli zachodzi podejrzenie o dokonaniu przestępstwa, jeden uczestników znajduje się pod wpływem alkoholu lub nie ma porozumienia, co do winy. Wezwanej na miejsce wypadku policji należy dokładnie opowiedzieć o przebiegu zdarzenia. Jeżeli uczestnicy wypadku nie potrafią się porozumieć ze względu na nieznajomość języka, można zadzwonić do centrali sieci MOTOEXPERT, aby skorzystać z pomocy tłumacza.
  • Aby ułatwić sobie proces likwidacji szkody należy spisać dane wszystkich uczestników wypadku, ewentualnie również wszystkich świadków. Powinniśmy pamiętać, że w myśl obowiązujących przepisów naszym obowiązkiem jest również podanie swoich danych innym uczestnikom wypadku.
  • Należy pamiętać o tym że nierozsądne jest podpisywanie jakichkolwiek dokumentów, szczególnie w języku niemieckim, bo może się okazać, że będą to dokumenty w jakiś sposób nas obciążające.
  • Jeżeli samochód na skutek wypadku jest niesprawny i nie nadaje się do dalszej drogi, należy wezwać pomoc drogową w celu odholowania go na najbliższy parking. Koszt takiej usługi jest dla poszkodowanych Polaków dość wysoki, bo może się wahać między 150 a 400 euro dla samochodów osobowych oraz nawet 1200 euro w przypadku samochodów ciężarowych. Do tego trzeba doliczyć koszt postoju samochodu na parkingu, który wynosi średnio między 5 a 30 euro na dzień.

Tak wysokich kosztów można uniknąć, jeżeli zleci się holowanie uszkodzonego samochodu jednej z ponad 330 pomocy drogowych współpracujących z siecią MOTOEXPERT gdyż nie oczekują oni natychmiastowej zapłaty, lecz za pomocą cesji wierzytelności rozliczają się bezgotówkowo bezpośrednio z Towarzystwem Ubezpieczeniowym sprawcy wypadku.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON