SIEĆ MIĘDZYNARODOWYCH RZECZOZNAWCÓW SAMOCHODOWYCH

Blog

Rzeczoznawcy i prawnicy pomogą! Wycena i likwidacja szkód- Niemcy, Austria, Szwajcaria, Polska, UE! SPECJALIZUJEMY SIĘ W OCENIE USZKODZEŃ POJAZDÓW POWYPADKOWYCH. Wykonujemy kalkulacje kosztów naprawy w 21 językach, w tym niemieckim, angielskim, holenderskim, polskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim, węgierskim, norweskim, słowackim, rosyjskim, rumuńskim itp. Nasze usługi oferujemy na terenie  Niemiec, Polski, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Czech.Oferujemy Państwu nasze usługi eksperckie od raportów szkód OC, przez kompleksowe raporty szkód po rekonstrukcję wypadków.

Kolizja samochodem we Włoszech – podstawowe informacje

Wyjeżdżając na urlop, nie zakładamy nawet, że zdarzy nam się jakaś kolizja samochodem we Włoszech. Dodatkowe ubezpieczenie traktujemy jako zło konieczne i wykupujemy je bardzo rzadko albo czasami w ogóle. Mało osób posiada ze sobą pełen zestaw ubezpieczeń i dokumentów, które w razie wypadku mogą nam bardzo pomóc. Warto przed wyjazdem pomyśleć, co zrobimy jeżeli przydarzy nam się kolizja samochodem we Włoszech lub dojdzie do jakiegoś wypadku 1500 kilometrów od domu. Wtedy może być już za późno, więc lepiej dmuchać na zimne i zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Większość ludzi wykupuje zwykłe ubezpieczenie, ponieważ nie dopuszczają myśli, że może dojść do kolizji samochodem we Włoszech. Jadąc na wakacje nie myślimy o złych rzeczach, które mogą nas spotkać, tylko o tym, aby miło spędzić czas, co jest czasami błędem. Najbezpieczniej będzie (jeżeli w daleką podróż wybieramy się z małym dzieckiem) wykupić ubezpieczenie Assistance oraz dodatkowo ubezpieczenie na życie. Nie ma co ryzykować życia własnego dziecka, które jest dla nas najważniejsze na świecie.

W razie stłuczki autem a granią należy posiadać ze sobą :

  • ważna polisę ubezpieczenia autocasco

  • ważna polisę ubezpieczenia OC

  • wspólny wniosek zgłoszeniowy z miejsca zdarzenia

Dokument ten pozwoli nam precyzyjnie zapisać dane sprawców zdarzenia, jak również jego okoliczności. Zgodnie z włoskim prawem, jeżeli doszło do kolizji samochodem we Włoszech, podczas której powstały tylko szkody materialne wystarczy wypełnić formularz poświadczenia z miejsca zdarzenia. Nie trzeba w takim wypadku wzywać policji. Natomiast jeśli podczas kolizji samochodem we Włoszech ktoś ucierpiał, należy wezwać policję i czekać na przyjazd radiowozu lub udać się na najbliższy posterunek. Miejsce, gdzie zdarzyła się kolizja samochodem we Włoszech i są osoby ranne można opuścić dopiero wtedy gdy udzieli się pierwszej pomocy np. odwożąc lekko ranną osobę do najbliższego szpitala i upewniając się, czy wszystko z nią dobrze.

Nieznajomość prawa szkodzi, dlatego warto dowiedzieć się, co zrobić, gdy wydarzy się kolizja samochodem we Włoszech. Mamy wtedy gwarancje mniejszych kłopotów zarówno na miejscu zdarzenia, jak i w Polsce starając się o wypłatę odszkodowania z powodu kolizji. Jak mówi polskie przysłowie: „przezorny zawsze ubezpieczony” i to się akurat sprawdza.

Wpisy

Leasing

Korzystanie z samochodu osobowego w

Transport

Po wypadku samochodowym, który miał

Leasing

Posiadając predyspozycje do tego, żeby

Leasing

Małe i średnie firmy coraz

MOTOEXPERT

MOTOEXPERT – Rzeczoznawcy Samochodowi w

MAPA STRON